Відпочинок з малюком на березі водойми.

Відпочинок з малюком на березі водойми.Сімейна подорож до берега моря, озера або річки – мабуть, одне з оптимальних рішень для літнього відпочинку. Теплий пісок пляжу, ласкаві хвилі і легкий бриз, що може бути краще для того, щоб зарядитися здоров’ям, бадьорістю і чудовим настроєм на багато днів вперед.

Щоб відпочинок приніс виключно позитивні емоції, його необхідно спланувати заздалегідь. Продумайте, що ви візьмете з собою, а також, потурбуйтеся про безпеку підростаючого покоління.

Збираємо сумку

Важливим елементом екіпіровки є аптечка. Укомплектуйте її препаратами від отруєнь. Дуже багато продуктів харчування раптово псуються під палючими променями сонця. Тому розлади шлунка, на жаль, найбільш поширена проблема в даній ситуації. Не забудьте таблетки від алергії. Навіть якщо ваша сім’я не має схильності до подібних захворювань, і ви не збираєтеся в країни з екзотичними рослинами, антигістамінні засоби виявляться прекрасними помічниками при укусах комарів. Само собою, покладіть в аптечку перев’язувальні приналежності і антисептики: стерильний бинт, йод або зеленку, ватні диски. Хорошим помічником для мами і її карапузів стане сонцезахисний крем.

При поході на пляж необхідно упакувати плавальні засоби для дітей. Втім, швидше за все, малюки не дозволять вам забути їх. Фахівці настійно рекомендують купувати предмети захисту, що складаються з окремих незалежних компонентів. Тоді якщо одна з частин, з якихось причин, порветься, інша забезпечить безпеку крихті. Наприклад, це можуть бути нарукавники і рятувальний жилет. Обов’язково використовуйте їх навіть у тому випадку, коли безпосереднє купання не передбачається: при катанні на водному велосипеді, «банані» та ін.

Якщо малюк страждає від отитів, подбайте про наявність беруші або щільної гумової шапочки. А ось окуляри або маска не стільки необхідні, скільки приємні для маленьких любителів попірнати. В цілому ж промивання очей морською водою дуже корисно і не таїть у собі ніякої небезпеки.

Неодмінним атрибутом водного відпочинку є також спеціальні костюми і взуття. Гумові тапочки захистять ніжки малюка від гострих камінців, а в екзотичних країнах, від морських їжаків та іншої колючої фауни. Незамінні вони і в тому випадку, коли карапуз боїться ходити по піску. У перші два роки життя це досить поширене явище. В інших ситуаціях спеціально одягати взуття на пляжі не треба. Навпаки, дрібна гаряча галька в контрасті з прохолодною водою дуже корисна для профілактики плоскостопості та зміцнення імунітету.

А ось панамка – просто необхідний елемент дитячого одягу на пляжі. Можна також придбати спеціальну парасольку чи складний дитячий намет.

Не забудьте про змінну білизну, підстилку і рушники.

Обов’язково захопіть запас питної води (чим більше, тим краще). Продукти вибирайте нешвидкопсувні. Найкраще – фрукти. На спеці малюкові навряд чи захочеться їсти щось більш серйозне.

Ну і, наостанок, можна порекомендувати ігровий килимок, відерця, лопатки і форми для піску, м’яч або щось подібне, на ваш розсуд.

Правила, які потрібно пам’ятати

На деяких водоймах стоять таблички, які забороняють купання. Влада робить це не заради того, щоб насолити туристам. Зазвичай в таких місцях якість води не гарантує безпечного плавання, навіть якщо візуально вона здається чистою. Тим більше не підходять такі пляжі дітям.

Не рекомендується також купати малюків в стоячій воді. Занадто велика ймовірність зараження хвороботворними бактеріями.

Перед тим, як відпускати малюка у «вільне бігання» навіть на платному, хорошому пляжі перевірте територію на наявність осколків скла і шприців. Те ж саме слід зробити і зі дном водойми, попутно уточнивши його глибину. Дошкільнятам рекомендують купатися, заходячи у воду не більше ніж на 70 см. Само собою це не скасовує необхідність пильного нагляду за малюками.

Категорично забороняється купатися під час хвиль на морі або грози у водоймі будь-якого типу. Пам’ятайте, блискавка завжди б’є в найвищу точку. На поверхні води це голова плавця.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...