• Без категорії

Відпочинок для вагітних ніжок

Відпочинок для вагітних ніжок

Під час вагітності особливу увагу потрібно приділяти ногам, адже на них із збільшенням ваги падає основне навантаження. Ось декілька порад, як це робити:

Ноги вгору

Щоб швидко зняти утомленість з ніг, приляжте на 5-10 хвилин і підніміть їх вище за голову.
Зручніше влаштуйтеся на підлозі, піднявши і поставивши зігнуті ноги на стіну. Підкладіть під хребет подушку, щоб розслабити поясницю. А зараз рухайтеся ступнями вгору, поки не випрямите коліна.

Строго по горизонталі

Ляжте на спину, підкладіть під поясницю і коліна маленькі подушки. Витягайте вперед то шкарпетки, то п’яти, напружуючи м’язи гомілки. Повторіть цей рух 10-12 разів. Таке положення тіла і робота м’язів гомілки примусить кров рухатися від ніг до серця сильніше і допоможе ногам розслабитися. Лежачи на спині, зігніть ноги і обхватіть себе руками під колінами, залишаючи ноги на вазі і витягуючись носками вгору. Опишіть 8 кругів стопами то в одну, то в іншу сторону.

Спиною до стіни

Сядьте на подушку, торкаючись стіни всією поверхнею верхньої частини тіла. Зігніть і розведіть коліна, з’єднавши ступні. Закрийте очі, розслабте спину і плечі. Посидьте так 2-3 хвилини, представляючи, як легко стає тілу. Розслаблення тазостегнових суглобів і поясниці допоможе розвантажити утомлені м’язи ніг.

Зарядка для пальців

Ляжте на спину, зігніть коліна, руки – в сторони, стопи – на підлозі. На 3-4 рахунки розсуньте, не піднімаючи вгору, пальці ширше. А зараз розслабтеся. Повторіть цей рух 10-12 разів.

Дрібні рухи пальців ніг підсилюють кровообіг і стимулюють особливі крапки на стопах, допомагаючи нам не тільки зняти утомленість, але і підтримувати хорошу роботу всього організму. Крім того, гімнастика для пальців ніг допомагає розслабити гомілку і знімає утомленість з колін.

Сядьте

Сидячи на підлозі з прямими ногами, заведіть руки за спину і, спираючись на них, сильно напружуйте м’язи стегон, гомілки і стоп. У цей момент тягніться колінами вгору, сполучаючи їх ще сильніше, і витягайте шкарпетки. Тримайте напругу 4-6 секунд; потім розслабтеся на такий же час. Повторіть 10-12 разів. Напруга м’язів стегон проштовхне кров до серця і розслабить тазостегнові суглоби.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...