ВІДНОВЛЕННЯ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ: ЯК НЕ НАШКОДИТИ СОБІ, НАМАГАЮЧИСЬ ПРИЙТИ В ФОРМУ?

Після пологів хочеться скоріше повернутися в форму. Такі вправи для схуднення, як ножиці, біг, планка, вакуум не тільки не приносять користі, але і небезпечні в цей період.

Щоб відновитися після пологів, ми шукаємо найефективніші вправи для схуднення і підтяжки живота. У цей час особливо важливий дбайливий підхід, тому намагайтеся виключити такі вправи.

Ножиці і велосипед

Буває, що вправи «ножиці» і «велосипед» радять робити відразу в пологовому будинку для прискорення скорочень матки. Але після пологів у вас ще слабкі м’язи живота і незміцніле тазове дно. Такі вправи можуть привести до діастазу і опущення органів малого таза.

Планка

Планка здається порятунком від випнутого живота, тому що виконувати її відносно легко, займає мало часу, а при виконанні задіюються практично всі м’язи. Здається, виправданим брати участь в марафонах, де кожен день збільшується час, який потрібно простояти в планці. І ми думаємо: чим більше простою, тим краще. Але, виявляється, що ні. М’язи, які задіяні в планці, в тому числі і м’язи живота, в статиці працюють не більше 40 секунд. А якщо стояти довше, то починає перевантажуватися поперек, таз, спина, вивертає лопатки, провалюється грудна клітка, починаються болі в цих областях, а це вже не про здоров’я. Тіло руйнується, а не відновлюється

Присідання і біг

Присідання добре підтягує і підкачує сідниці, а біг допомагає підвищити тонус тіла, але для ослаблених вагітністю та пологами м’язів ці вправи можуть призвести до опущення матки, підтікання сечі, болі в колінах. Щоб біг і присідання приносили користь, потрібно підготувати тіло: попрацювати зі стопою, гомілкостопом, м’язами корпусу і рухливістю таза.

Вакуум

Вакуум не качає м’язи живота, так як робиться на розслабленні, вони в цей момент пасивно витягуються. Ця техніка корисна для м’язів тазового дна, покращує моторику кишечника, зменшує газоутворення, але якщо є діастаз, ця техніка принесе більше мінусів, ніж плюсів.

Зрозуміти, чи є у вас діастаз, ви можете за допомогою простого тесту: ляжте на підлогу – ноги зігнуті в колінах, стопи стоять на підлозі, одна рука під головою, друга – долонею на животі. Поставте пальці поперек живота над пупком. Злегка піднімаючи голову, шию і плечі, ви відчуєте напругу м’язів преса. Натискаючи на них кінчиками пальців, ви зможете оцінити відстань між пальцями. Нормальним вважається розбіжність не більше 2-2,5 см. Якщо ви виявили, що діастаз є, зверніться до лікаря для визначення подальших дій.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...