• Без категорії

Відновлення статевого життя після пологів

Відновлення статевого життя після пологів

Статеве життя після пологів дозволяється зазвичай через 2 місяці, але післяогляду гінекологом. Саме лікарю належить оцінити загальний стан статевих шляхівжінки, взяти мазки і провести інші аналізи, при необхідності. І якщо все внормі, доктор рекомендує вам способи контрацепції на вибір. Вище ми вже писалипро необхідність її застосування.

У жінок, що недавнонародили,  нерідкозі статевим життям виникають проблеми. Причини криються в гормональних змінах,які є характерними для періоду лактації, зменшення кількості вироблюваноговагінального секрету, і зниження лібідо. У результаті цього статеве життя післяпологів може завдавати больові відчуття. Для збудження жінці може знадобитисябагато більше часу, ніж раніше. Провідну роль у всьому цьому, як правило, граєпсихологічний стан, який залишає бажати кращого. Проблеми сухості піхви легковирішити за допомогою лубрикантів – це нешкідливімастила на водній основі.

Особливо проблематичним буває відновлення статевого життя після пологів, щопройшли з розривами промежини і застосуванням епізіотомії(розрізу промежини при пологах). Добре зашиті шви заживають, як правило, доситьшвидко, але от психологічний момент може зберігатися довгий час – страх жінки,що шви можуть розійтися, не дозволяє розслабитися і отримувати задоволення.

Останнім важливим моментом є відновлення піхви жінки. Статеві органи черезякийсь час повертаються самостійно до своїх звичайних розмірів. Але цей процесможна трохи прискорити за допомогою спеціальних вагінальних тренажерів (нефритові яйця, вагінальні кульки ), що продаються в інтим-магазинах. Вельмикорисними будуть і, так звані, вправи Кегеля,спрямовані на зміцнення тазового дна. Дані вправи, крім іншого, є хорошоюпрофілактикою опущення матки, а також інших внутрішніх статевих органів.

Післяпологовий період: відновлення після пологів в цілому триває близько 2років. Власне цим і пояснюється мінімальний термін, рекомендований лікарями наутримання від нової вагітності.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...