Відновлення менструального циклу після пологів

Відновлення менструального циклу після пологів

Менструація після пологів може бути повністю відсутня весь час грудного вигодовування дитини – це нормально. Але найчастіше повне відновлення менструального циклу після пологів відбувається протягом року. Перша менструація після пологів може початися може вже через 6 тижнів. І в перший же менструальний цикл, до речі, навіть при грудному годуванні можна завагітніти,дуже легко. Тому, статеве життя після пологів повинне бути з використанням засобів контрацепції. Що саме вибрати – вирішувати вам, будь-то презерватив,протизаплідні таблетки або внутрішньо маткова спіраль. До речі, протизаплідні таблетки, повинні містити тільки гестаген,а тому вони менш надійні, ніж звичайні, але місяців через 6-7 можна буде перейти на комбіновані, більш надійні препарати. Обов’язково проконсультуйтеся з цього питання з гінекологом.

Враховуйте також, що вагітність після пологів наступити може навіть за відсутності менструації. Пояснюється це логічно і просто. Менструація після пологів починається після першої овуляції, а не навпаки, і якщо саме в цей період відбувся незахищений статевий акт, то відновлення місячних відповідно,відкладається, оскільки настає вагітність.

Слід також згадати вельми популярний метод « природного» оберігання, званий лактаційною аменореєю. Вважається, що у жінки-годувальниці свого дитинчати кожні 3-4 години як мінімум, включаючи нічний час, навіть через 4-6 місяців після пологів овуляція не відбувається. Нібито унаслідок високого вмісту в організмі гормону пролактин. Однак і тут бувають промашки, причому досить часто. Тому, ризикувати не рекомендуємо.

Відновлення менструального циклу після пологів в один момент не відбувається. Перші місячні можуть бути нерегулярними, і не рясними, скоріше,навпаки – мізерними. Що це в конкретно вашому випадку, норма або патологія – пояснить гінеколог, якого обов’язково слід відвідати після народження малюка – через 2 місяці. І ще один, цього разу приємний момент – менструація після пологів у більшості жінок стає менш або зовсім безболісною.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...