Види тренажерів та їх використання

силові тренажериВсі тренажери можна умовно розділити на дві великі групи – силові і кардіотренажери. Перші призначені для тренування м’язів і нарощування м’язової маси, а другі тренують серце, допомагають позбутися зайвої ваги і розвивають витривалість.

При цьому очевидно, що заняття на будь-яких тренажерах допомагають розвити силу і витривалість. Проте кожен з видів найбільш ефективний для вирішення якихось певних завдань, а багато тренажерів об’єднують в собі елементи силових і кардіотренувань. Фітнес-зали найчастіше обладнані біговими доріжками, еліптичними, гребними і силовими тренажерами. Розглянемо основні види тренажерів, їх призначення та функціонал.

Бігові тренажери

Бігова доріжка – найпопулярніший кардіотренажер у світі. Тренування на біговій доріжці – простий і дуже ефективний спосіб зміцнити серце і м’язи ніг, скинути вагу і привести метаболізм в норму. У сучасних бігових доріжках навантаження може змінюватися за допомогою прискорення руху полотна або зміни кута його нахилу. Найкращі моделі бігових доріжок оснащені комп’ютером, який варіює навантаження, виходячи зі швидкості пульсу. Ця функція дуже важлива, особливо для літніх людей і тих, хто страждає захворюваннями серця. Вона дозволяє вибудувати тренування так, щоб серцевий ритм не перевищував встановлених меж.

Якість бігового полотна – дуже важлива характеристика бігової доріжки. Воно повинно володіти хорошою амортизацією, щоб при бігу не страждали суглоби.

Вибираючи бігову доріжку, краще зупинитися на моделі з широким і довгим полотном – на таких доріжках займатися набагато зручніше.

Еліптичні тренажери

Еліптичні тренажери, вони ж еліпси або орбітреки, дуже ефективні для тренування серцево-судинної системи, м’язів і суглобів. При тренуванні на цьому тренажері людина крутить педалі, спираючись руками на спеціальні рукояті.

Заняття на орбітреку поєднують в собі елементи силових і кардіотренувань, а це дозволяє набагато швидше домогтися бажаних результатів.

Особливо добре заняття на еліптичних тренажерах позначаються на м’язах ніг, сідниць і стегон. Але працює не тільки нижня половина тіла. Тренування на еліптичному тренажері зміцнюють також м’язи рук, спини і грудей. Не дивно, що еліптичний тренажер такий популярний. У сучасних моделей є можливість змінювати індивідуальні налаштування – наприклад, встановлювати кут нахилу педалей, відстань між ними і довжину кроку.

Гребні тренажери

Як нескладно здогадатися з назви, гребний тренажер імітує човен з веслами. Його унікальність у тому, що він тренує абсолютно всі групи м’язів, надаючи благотворний вплив і на серцево-судинну систему. До того ж гребний тренажер покращує гнучкість хребта, не травмуючи його. Сучасні електронні гребні тренажери дозволяють встановлювати для кожної руки різне навантаження або складати свою програму занять. По суті, гребний тренажер – це маленький фітнес-зал, тому їх так часто купують для домашніх занять.

Силові тренажери

Силові тренажери з вбудованими вагами прекрасно підходять для тих, хто тільки починає працювати над своїм тілом, вони ефективні і прості у використанні. У таких силових тренажерах в якості обтяжень використовуються плоскі вантажі, які утримуються фіксаторами і рухаються вгору і вниз по напрямних полозах. Для зміни ваги обтяження потрібно всього лише переставити фіксатор в потрібний отвір стійки вантажів. Якщо ви поглянете в каталог силових тренажерів, то ви побачите, що їх видів дуже багато, і кожен призначений для опрацювання окремої групи м’язів.

Досвідчені атлети воліють займатися на тренажерах з вільними вагами – до них відносяться штанги, гирі та гантелі. Вправи з вільними вагами дозволяють задіяти одразу кілька груп м’язів, проте для таких тренувань вам необхідний інструктор – хоча б у перший час.

Найпростіший, але дуже ефективний вид тренажерів – різноманітні турніки і лави. При виконанні вправ на цих спортивних тренажерах атлет задіює свою власну вагу. Такі тренажери відносно недорогі, компактні і універсальні, тому їх, як і гребні тренажери, часто купляють для домашніх тренувань. Головний критерій якості для лав – міцність і стійкість, а також можливість змінювати кут їх нахилу.

Займатися на тренажерах зручно і безпечно – звичайно, тільки в тому випадку, якщо ці тренажери якісні. Серйозні виробники випускають тренажери, розраховані на довге та інтенсивне використання. Крім того, у хороших тренажерів є багато додаткових функцій. Вони оснащені комп’ютерами, які допомагають розробляти оптимальну програму тренувань і варіювати навантаження, виходячи з індивідуальних даних, надійними і точними кардіодатчиками, що фіксують серцевий ритм, і багатьом іншим. При виборі тренажера найкраще звертати увагу на компанії, що заслужили гарну репутацію на ринку.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...