Види операцій на серці

Операція на серціЯкі операції на серці сьогодні виконують кардіохірурги?

Шунтування коронарних артерій

Під час шунтування береться здорова судина з будь-якої частини тіла і з’єднується з закупореною коронарною артерією.

Пересаджена артерія або вена створює обхідний шлях навколо закупореної частини коронарної артерії для крові, збагаченої киснем, до серцевого м’яза.

Також звужені чи закупорені коронарні артерії лікуються за допомогою ангіопластики.

Під час ангіопластики через кровоносну судину до звуженої або закупореної ділянки підводять гнучку тонку трубку з балоном на кінці. Потім балон наповнюють повітрям, щоб прибрати холестеринові бляшки зі стінки артерії. Це відновлює кровоток.

Трансміокардіальна лазерна реваскуляризація

Трансміокардіальна лазерна реваскуляризація, або ТМР, – це операція на серці, яка призначається для лікування стенокардії, коли інші методи лікування не працюють.

Під час ТМР хірург використовує лазери, щоб зробити невеликі канавки в серцевому м’язі, що доходять до лівого шлуночка серця.

Заміна або відновлення клапана серця

Клапани серця не завжди відкриваються так широко, як повинні, або не зачиняються щільно. Щоб виправити ці проблеми, хірурги можуть або відновити клапан хірургічним шляхом, або замінити його на штучний біологічний клапан. Біологічні клапани роблять зі свинячої, яловичої тканини, або з тканини, взятої у людини.

Лікування аритмії

Аритмія – це нерегулярний серцевий ритм. У стані аритмії серце може битися занадто швидко, занадто повільно або нерегулярно. У серйозних випадках призначають оперативне втручання для імплантації кардіостимулятора або імплантованого кардіовертера-дефібрилятора.

Кардіостимулятор – це маленький апарат, який поміщають під шкіру грудної клітки або очеревини. Камери серця з’єднані з кардіостимулятором з допомогою дротів. Даний апарат контролює серцевий ритм за допомогою слабких електричних імпульсів. Більшість кардіостимуляторів оснащено особливим сенсором, який запускає роботу апарату тільки в тому випадку, якщо серцевий ритм виходить з норми.

Імплантований кардіовертер-дефібрилятор – ще один маленький апарат, який поміщається під шкіру грудної клітки або очеревини. Цей апарат також з’єднаний з серцем за допомогою дротів і перевіряє ваш серцевий ритм на предмет небезпечних аритмій. Якщо апарат зареєструє небезпечну аритмію, він пошле в серце електричний сигнал, щоб відновити нормальний ритм.

Інший метод лікування аритмії називається «лабіринтова операція». Під час даної операції хірург прокладає нові шляхи для електричних імпульсів крізь серце. Даний тип операцій використовується для лікування фібриляції передсердь, найпоширенішого виду серйозної аритмії.

Лікування аневризми

Аневризма – це варикозне розширення стінки артерії або серцевого м’яза. Воно може статися, якщо стінка артерії ослабла, і потік крові змушує це слабке місце набухати.

Лікування аневризми можливе за допомогою пересадки тканин для заміни слабкої ділянки артерії.

Пересадка серця

Пересадка серця – це операція по заміні хворого серця на здорове від померлого донора. Більшість трансплантацій роблять пацієнтам із серцевою недостатністю на останній стадії.

Операція з імплантації допоміжної шлуночкової системи або штучного серця

Допоміжна шлуночкова система – це механічний насос, який використовується для підтримки серцевої функції і кровообігу у пацієнтів зі слабким серцем.

Штучне серце – це апарат, який замінює обидва шлуночка серця, коли вони погано працюють черезостанню стадію серцевої недостатності.

Вживлення цих апаратів вимагає операції на відкритому серці.

Типи операцій на серці

Операція на відкритому серці. Операція на відкритому серці – це будь-який вид операції, під час якої хірург розкриває грудину. Незважаючи на те, що говорять «операція на відкритому серці», найчастіше розкривають грудину, але не серце. Але залежно від типу операції, хірург може розкрити і серце. Шунтування коронарних артерій, заміна клапана серця, пересадка серця – все це операції на відкритому серці.

Операції на працюючому серці. Хірурги можуть зробити шунтування коронарних артерій і на працюючому серці. Цей метод схожий на операцію на відкритому серці, так як для доступу до серця грудину також розкривають. Проте серце не зупиняють і не використовують апарат штучного кровообігу.

Малоінвазивна кардіохірургія. Під час малоінвазивних операцій між ребрами робляться маленькі надрізи. Малоінвазивні операції потрібні для деяких типів шунтування та операцій «лабіринтового» типу.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...