Відходження вод. Що потрібно знати вагітній жінці

Labour - breathing exercises

Всі 40 тижнів перебування малюка в маминому животику, він надійно захищений від агресивного впливу зовнішнього світу завдяки міцному плодовому міхурі з амніотичною рідиною. Там крихітці не страшні ні спека, ні холод, ні поштовхи ззовні. Але напередодні пологів або ж у процесі сутичок цілісність дитячого «будиночка» порушується. У результаті навколоплідні води виливаються. Особливості процесу безпосередньо пов’язані з місцем розриву, характеру розташування малюка в матці і загального стану плаценти.

У нормі після відходу вод дитинка має з’явитися на світ. Тим не менш, далеко не завжди події розвиваються за наміченим планом. Час від часу, жінки помічають поступове відходження рідини, але сутички так і не наступають. У такому випадку, цілком можливо, мова йде всього лише про «підтікання», яке характеризує зовсім інші процеси в організмі. Щоб правильно поставити діагноз необхідно звернутися до лікаря. Найімовірніше, він порекомендує придбати в аптеці і зробити самостійно спеціальний тест.

Іноді медики констатують передчасне або допологове вилиття. Діагноз ставиться, якщо на момент процесу шийка матки недостатньо розм’якшена і розкрита (менше 4 см). Час від часу, акушери змушені вдаватися до штучного розтину околоплодного міхура вже в процесі родової діяльності, якщо це не відбулося природним шляхом. Так чи інакше, коли майбутня мама зауважує якісь незвичайні виділення, вона повинна терміново звернутися до лікаря.

Скільки повинно бути навколоплідної рідини і як вона відходить

Обсяг вод змінюється на всьому протязі вагітності. Напередодні появи дитини на світ їх кількість наближається до 1,5 л. Але це зовсім не означає, що вся рідина відійде в один момент. Зустрічаються вагітні, які бояться з 38-го тижня віддалятися далеко від дому, їздити в громадському транспорті або відвідувати громадські місця лише тому, що барвисто уявляють себе у вкрай незручній ситуації посеред «моря» вод. Насправді, переживати нема про що. В абсолютній більшості випадків амніотична рідина відходить поступово, крок за кроком просуваючи малюка до виходу шийки матки. У якийсь момент дитинка перекриє водам подальший відтік. Залишкова амніотична рідина буде використовуватися в якості «змащення» під час безпосередньої появи малюка на світ. Але навіть коли води відходять стрімко, у більшість випадків, це відбувається вночі або вранці, при вставанні з ліжка.

Особливості відходу вод

У нормі не повинно з’являтися ні дискомфорту, ні болів. Іноді жінки напередодні пологів чують характерний хлопок, з яким рветься навколоплідний міхур. Якщо ж вилиття сталося під час сутички, найімовірніше, ви не відчуєте нічого крім вологи.

Амніотичну рідину відрізняє специфічний солодкуватий запах.

Зупинити процес зусиллям м’язів неможливо.

Колір амніотичної рідини

Води з жовтим відтінком вважаються природними.

Додавання червоних вкраплень при нормальному самопочутті майбутньої мами говорить про розкриття шийки матки.

З зеленуватим відтінком, бурі води з неприємним запахом свідчать про те, що дитина почуває себе погано. Це може бути гіпоксія плоду або внутрішньоутробна інфекція. Домішки в складі вод говорять про відшарування плаценти і вимагають негайного втручання лікарів.

Амніотична рідина темно-коричневого відтінку, на жаль, дуже небезпечна ознака, що говорить про критичний стан дитинки і ризик для здоров’я мами.

І, нарешті, червоний колір демонструє що в навколоплідні води потрапила кров. Вагітній слід викликати швидку допомогу і лежати до приїзду лікарів.

Якщо у вас відійшли або підтікають води, то необхідно терміново їхати в пологовий будинок.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...