• Без категорії

Від зачаття до консерваторії

Від зачаття до консерваторіїВ наш час сучасні батьки прагнуть розвивати малюка ще до його зачаття. Англійська з 0,5 місяця, динамічна гімнастика з 1 місяця…а малюка запитали – воно йому треба?

Тим, хто ратує за залучення дитини до прекрасного, спершу непогано б задатися питанням, хто такий для малюка, наприклад, Моцарт.

Дорослі чудово розуміють, що це геній всіх часів, рівних йому немає і навряд будуть. Але для немовляти це просто непривабливий дядечко, що дивиться з портрета, і то не на нього, а кудись в надхмарні далі. Тим більше, він давно помер. Музика, звичайно, нічого, але дітвору частіше бавлять наочні видовища, наприклад, танці.

А що таке мама? Весь світ. Пуповини немає, але зв’язок не обірвався; її руки маля пам’ятає, її голос взнає, мама рідніша і ближче за всіх на світі.

Психологи говорять, що немовля чує голос матері ще в утробі.

Ось вчені узяли під спостереження 60 немовлят, від 6 до 9 міс. від народження, і дивилися, як вони реагують на різні пісеньки. Моцартом діти залишалися вельми задоволені, але піднімали голови або сідали тільки почувши, що співає мама.

Дослідження іноземне, і британські хлоп’ята якнайбільше полюбили пісеньку "Twinkle, Twinkle Little Star" (щось подібне до "Маленька блискуча зірочка").

Доктор Шеннон Етуаль з Університету Майямі радить: "Мами передають свої емоції через пісні. Спів виводить маму і малюка на одну емоційну хвилю". І рекомендує співати якомога більше і частіше – це залучає людину, що росте, до мистецтва, потім він любитиме Моцарта і Вівальді, із задоволенням відвідуватиме предмети світової культури і вчитиметься грати на фортепіано або скрипці.

Але одними колисанками тут не обійтися. Відомо, що класична музика заспокоює, виступає в ролі цілителя родових травм і розвиває розумові здібності. Найефективніший спосіб тоді такий: включати радіо, знаходити хвилю, що транслює приємну музику, і підспівувати в такт.

Проте прививати любов до прекрасного треба з розумом.

Не можеш співати – не муч голос, і п’яні заспівувачі загалом теж ніяк не наблизять дитя до Моцарта.

Дитина точно налякається, якщо матуся нетверезим прокуреним голосом почне з ранку кричати "Калину", чи "Винувата я" або, чого доброго, "Мурку". Хоча, в останньому випадку є вірогідність, що малюк виросте значущою людиною і зможе дозволити собі відвідувати концерти в Консерваторії щодня, і навіть по декілька разів.

Джерело: materinstvo.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...