Від місця проживання залежить тривалість вагітності

075Забруднене повітря негативно впливає не тільки на здоров’я дорослих і дітей, але і може стати причиною передчасних пологів.

Згідно з результатами нового дослідження, вагітні, які живуть в межах 200 метрів від автомагістралі, в цілому на 50% частіше народжують дітей раніше сроку, ніж жінки, що живуть далеко від крупних доріг. Що стосується передчасних пологів до 32 тижнів, їх ризик збільшувався на 60%, якщо жінка жила біля дороги, а шанси народження дитини до 28 тижня вагітності підвищувалися на 80%.

У своїй роботі учені з Японії розглянули більше 14000 пологів з 1997 по 2008 рік. Вони зіставили інформацію про термін пологів з даними про місце проживання вагітних. В результаті виявилося, що 15% жінок, що жили недалеко від завантажених доріг, народжували до 37 тижня. «Забруднення повітря – це потенційно небезпечний чинник ризику передчасних пологів», – уклали дослідники. У жінок, які живуть поряд з дорогою, частіше спостерігався підвищений кров’яний тиск і розрив навклоплодового міхура, а ці чинники сприяють початку пологів раніше встановленого терміну.

Передчасними вважаються пологи, які починаються до 37 тижня вагітності. Повним терміном вважають вагітність в 40 тижнів. У більшості розвинених країн малюки, народжені до терміну, звичайно виживають, проте, чим раніше пологи, тим вищий ризик ускладнень і смерті. У дітей, що народилися на 27 тижні, шанси на виживання рівні 55-80%, залежно від ваги. Ті ж діти, що залишаються живими, частіше страждають від церебрального паралічу, сліпоти і глухоти.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...