Від чого залежить тривалість вагітності

024Зв’язавши ступінь зростання ссавців в матці із структурою плаценти і тим, як вона сполучає матір і дитину, учені дійшли висновку, що впливати на тривалість вагітності під силу плаценті.

Оскільки через плаценту до плоду поступають живильні речовини і кисень, плацента виконує ключову роль в процесі дітородіння. При цьому відомо, що дитині, що розвивається в матці, плацента замінює систему виділення. Що стосується ссавців, у них структура плаценти сильно різниться. Виходячи з цього, дану особливість учені поклали в основу відмінності тривалості вагітності у видів.

Проаналізувавши 109 видів ссавців, включаючи людину, дослідники дійшли висновку, що: чим складніша і складчаста текстура була у плаценти, тим коротше виявлявся період виношування. Як вважають самі фахівці, така плацента здатна передавати більше живильних речовин, що стимулює зростання плоду.

Тривалий період виношування дитини у людей обумовлений простотою плаценти, яка пропускає менше живильних речовин. Так заявляє автор цього дослідження, доктор Ізабелла Капелліні з Університету Дарема. Це відкриття дозволить зрозуміти, з якої причини навіть при однаковій вазі плоду термін вагітності різний.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...