• Без категорії

Вибираємо хобі для дитини

Вибираємо хобі для дитиниДопомагаємо зробити вибір

Якщо чадо не може визначитися, в такій ситуації мудрі батьки можуть делікатно направити енергію малюка в потрібне русло і допомогти йому вибрати хобі і захоплення.

Як міняються хобі і захоплення дітей

Дуже рідко зустрічаються діти, які відразу знайшли себе і визначили, яке хобі або захоплення для них представляє найбільший інтерес. А все тому, що світ для дитини повний таємниць і загадок, розкривати які – захоплюючий процес. Тому у дітей і виникає такий калейдоскоп інтересів, вони весь час в пошуку, хобі і захоплення дітей міняються просто кардинально. Скажімо, спочатку малюку подобається складати пазли (цьому мирному заняттю присвячені всі вечори), потім його захоплює малювання і розфарбовування (і ось вже на стінах висять перші дитячі шедеври). Але батьки будуть ще більше здивовані, коли трохи згодом дитина приголомшить їх проханням завести в будинку яку-небудь живу істоту. А все тому, що сусідський карапуз з важливим і задоволеним виглядом вигулював маленьке щеня.

Хобі і захоплення дітей можуть мінятися з різних причин. Наприклад, заняття в спортивній секції можуть не сподобатися соромливому і меланхолійному малюку, який відчуватиме себе невпевнено серед інших хлоп’ят. Також захоплення дитини можуть мінятися, коли його очікування не виправдалися.

Хобі і захоплення дітей – тактика батьків

Звичайно, для дорослих це дуже морочливо, коли хобі і захоплення дітей міняються дуже часто. Але з другого боку, пригнічувати ініціативу, обмежувати прагнення дитини до всього нового і незвіданого, як ти розумієш, не дуже педагогічно. А якщо вже і робити це, то з великим тактом і увагою до відчуттів маленького чоловічка. Дай карапузу можливість перепробувати всі хобі і захоплення (зрозуміло, в рамках розумного), до яких він прагне і які його захоплюють. Або ж ти сама зацікавиш дитину яким-небудь заняттям, досі йому невідомим (малюванням, ліпленням, збіркою моделей, танцями, співом, музикою). Пропонуючи дитині зайнятися чим-небудь, враховуй його вік, побажання і потреби. І ніколи не примушуй силою займатися тим, що йому не подобається. Малюк, безумовно, підкорятися тобі, але не одержить ніякого задоволення від такого хобі і захоплення.

А коли у дитини з’явиться хобі і захоплення до душі, заохочуй і хвали його. Буде просто здорове, якщо ти продумаєш і виділиш для малюка спеціальну поличку, на якій будуть виставлені всі творіння твого чаду.

Хобі і захоплення дітей – тільки плюси

Те, що ти завжди знатимеш, чим можна захопити малюка, коли тобі потрібна вільна хвилинка – це тільки один позитивний момент. Як відомо, творчі заняття розвивають у малюка дрібну моторику (а значить і мова), фантазію, уяву, пам’ять.

Також, хобі і захоплення дітей учать їх бути відповідальними, самостійними, дбайливо відноситься до чужої праці (як приємно милуватися на виріб або малюнок, зроблені своїми руками!).

Хобі і захоплення дітей з урахуванням їх темпераменту

Роль батьків при виборі хобі і захоплень дітей дуже велика. Дозволяючи або щось забороняючи, дорослі іноді визначають долю дитини. Тому, щоб не помилитися в своєму рішенні і бажанні направити малюка після правильного шляху, враховуйте особливості його темпераменту.

Так, холерикам – рухомим, енергійним діткам – будуть цікаві веселі ігри, заняття спортом. Хобі і захоплення потрібно підбирати такі, які розвиватимуть маленьку особу, щоб його сили витрачалися не тільки на витівці.

Меланхолікам – вразливій і ранимій натурі – до душі буде творчі сумісні заняття з мамою або татом (створення аплікацій, ліплення).

Маленькі сангвініки звичайно не грають новою іграшкою і дня, тому вони здатні перепробувати багато занять і секцій. Заохочуйте їх інтерес, рано чи пізно дитина зробить свій остаточний вибір.

У спокійного флегматика потрібно розвивати допитливість (купіть йому не просто книжку-розфарбовування, а, наприклад, розфарбовування Сім чудес світла).

Будь уважна до дитини, щоб в потрібний момент допомогти йому повною мірою реалізувати себе, розкрити всі ті завдатки, які закладені в нього генами і самою природою. Пам’ятай, ніж менше рамок і заборон ти ставитимеш своєму малюку, чим менше даватимеш готових установок, тим цікавіший, товариський, вільніший в своїх вчинках і виборі він ростиме.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...