Вибираємо кращу пору року для зачаття

Вибираємо кращу пору року для зачаттяЧи існує найкраща пора року для вагітності? Які особливості кожного сезону варто враховувати майбутній мамі? Давайте розберемося.

У сучасному світі, де так важко підтримувати здоровий спосіб життя, сімейні пари все частіше замислюються про планування народження власної дитини, щоб максимально убезпечити малюка від впливу згубних впливів під час внутрішньоутробного розвитку і відразу після появи на світ. Батьки намагаються враховувати суто медичні показання (впливу шкідливих факторів на роботі, згубний вплив лікарських засобів, загальний стан здоров’я і т.д.), а також інші фактори. Наприклад, оптимальну пору року для зачаття дитини.

Зима

При зачатті взимку перший триместр вагітності припадає на зиму-весну, а пологи – на осінь.

На жаль, на перші три місяці розвитку плода (найкритичніші, так як здійснюється закладка всіх органів і систем) припадає перший і другий пік епідемій грипу, ГРЗ та ГРВІ. З іншого боку, в останньому триместрі вагітності, з появою вітамінів, свіжих овочів і сонячних променів – плід «запасає» всі необхідні речовини для народження і складного періоду адаптації до позаутробного життя. Також і майбутня мама в цьому періоді, правильно харчуючись, створює хорошу базу для майбутньої лактації. Правда вже після народження малюка перші місяці доведеться погуляти по осінній негоді і зимовим холодам майже без сонечка, яке так необхідне дитині для профілактики рахіту.

Таким чином, при зачатті взимку необхідно особливу увагу приділити профілактиці простудно-інфекційних захворювань, своєчасно звертатися за кваліфікованою медичною допомогою у разі нездужання. Новонародженому маляті корисно буде давати спеціальні краплі, що містять вітамін D, які вам обов’язково призначить педіатр.

Весна

При зачатті навесні перший триместр вагітності припадає на весну-літо, а пологи – на зиму.

У першому періоді розвитку плода майбутню матусю підстерігають:

  • Нестача вітамінів;
  • Ослаблення імунітету;
  • Небезпечні погодні умови з ожеледицею і холодними вітрами;
  • Другий пік епідемій грипу, ГРЗ та ГРВІ.

Але також весна-літо – це і «сезон любові» з чудовим настроєм, і вітаміни, і сонце, що самим позитивним чином позначається на перебігу вагітності. Перший і останній триместр супроводжується прохолодною погодою, невеликою атмосферної вологістю – кращих умов і не можна побажати, якщо майбутня мама страждає токсикозом. Тільки ось до кінця вагітності буде складно підібрати верхній одяг для округлих форм. Непростим заняттям будуть і прогулянки з новонародженим, адже вони потраплять на холодні й сніжні місяці.

Отже, до зачаття навесні краще підготуватися заздалегідь – пройти курс вітамінотерапії, призначений лікарем; берегти себе від простудних інфекцій, можливо, до вагітності зробити щеплення від вірусу грипу; бути акуратніше на вулиці і дорогах. Також виконувати всі рекомендації педіатра щодо профілактики рахіту новонародженого.

Літо

При зачатті влітку початок вагітності доводиться на літо-осінь, а пологи – на весняні місяці.

При такому плануванні вагітності перший і дуже важливий період для розвитку плода пройде в комфортних кліматичних умовах з максимальною природною вітамінізацією. До мінімуму буде зведено ризик простудно-інфекційних захворювань. Складніше буде в післяпологовий адаптаційний період: мама, в умовах браку вітамінів і загальної «сезонної» втоми, повинна буде подбати про становлення лактації; малюкові – знадобиться більше сонця, захисту від сезонних інфекцій і зміцнення імунітету. Також навесні потрібно буде поберегтися від травм – побоюватися ожеледиці.

При «літньому» початку вагітності необхідно більш уважно готуватися до пологів, з усією відповідальністю підходити до правильності свого харчового раціону. Адже від того, як у майбутньої мами встановиться лактація – залежить імунітет її малюка. Основні імунні антитіла дитина отримує саме з молоком матері. Також потрібно бути уважніше на вулиці, адже жінці під кінець вагітності складніше втримати рівновагу, значно скорочується і свобода рухів, що збільшує ризик травматизації в слизьку і вологу погоду.

Осінь

При зачатті восени перший триместр припадає на осінь-зиму, а пологи – на літні місяці.

На жаль, на початок вагітності потрапляє перший пік епідемій грипу, ГРЗ та ГРВІ. Але в даному випадку відмінними захисниками майбутній мамі і дитині послужать міцний імунітет і хороша вітамінізація, накопичені влітку. Також і в післяпологовий період адаптаційні сили малюка і мами будуть на висоті, а відмінною профілактикою рахіту новонародженому послужать сонячні ванни. В кінці вагітності важким випробуванням можуть стати погодні умови – спека і вологість, але в той же час знижується небезпека побутового травматизму.

Таким чином, при зачатті восени необхідно особливу увагу приділити профілактиці простудно-інфекційних захворювань, регулярно відвідувати лікаря і виконувати всі його рекомендації.

Окремо варто розповісти і про мелатонін – гормон шишкоподібної залози, «допомагає» виношувати вагітність. Він особливо важливий в останньому триместрі вагітності. Його вироблення збільшується в темний час доби, а, як відомо – взимку ночі довші, ніж пізньою весною і влітку. З цієї точки зору (успішної виношення), безпечніше є зимове зачаття.

А ось медики вважають, що найкращий час для початку вагітності – це серпень, вересень, жовтень, а самий несприятливий – березень, квітень, травень, так як організм ослаблений і втомився за зиму.

Але в цілому, ідеальний час для зачаття знайти складно. Адже у всьому є свої позитивні і негативні сторони.

Будь-яка підготовка до вагітності включає в себе цілий комплекс медичних заходів, про які не можна забувати. І майбутні батьки можуть планувати зачаття, виходячи з соціальних, фінансових міркувань, навіть керуючись астрологічними «правилами». Але, в остаточному підсумку, якщо дитина бажана і улюблений – абсолютно не важливо в яку пору року вона з’явиться на світ! Будь-які небезпеки і складності, що підстерігають нас в різні сезони, можна подолати! Головне про ці моменти пам’ятати і вміти слухати свій організм.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...