Вибираємо дитячі книги: кілька правил

вибираємо дитячі книгиЗдавалося б, в сучасному світі, де всього вдосталь і про дефіцит ніхто не чув, купити дитячу книгу дуже просто. Це так, правда є одне «але». Асортимент величезний і вибрати з нього щось варте дуже складно. Тому, якщо ви зібралися в магазин дитячих книг, вам обов’язково слід дізнатися про існування деталей, які можуть назавжди відбити бажання читати у дитини, або ж негативно вплинути на її розвиток. Всі вони є в книгах, які варто обходити стороною.

Зайве в дитячих книгах

Сучасні автори вважають, що привчити дитину до читання можна тільки будучи ближче до неї. Багато з них забувають про літературну мову, використовуючи не просто розмовну мову, а навіть сленг. Не варто купувати такі книги малюкові. Можете бути впевнені, соціум зробить свою справу, і вони не пройдуть повз нього. Так навіщо посилювати їх вплив за допомогою книги? Література повинна виховувати красу мови, збагачувати словниковий запас і уяву, а ніяк не применшувати це все, замінивши слова «прекрасно, чудово, неперевершено» звичайним «прикольно».

Занадто фантастичні малюнки здатні спотворити сприйняття малюка, тому ретельно вивчайте ілюстрації в книгах. Звичайно, будь-яка дитяча книга повинна бути яскравою і відрізнятися максимальною деталізацією. У той же час ці картинки повинні бути абсолютно конкретними та реалістичними.

Якою має бути вдала книга?

В першу чергу, комфортною. Як тільки ви заходите в книжковий інтернет-магазин, звертайте увагу на розділи. Вони допоможуть вам зорієнтуватися в асортименті і вибрати книгу відповідно віку дитини. Погодьтеся, малюкові до трьох років буде абсолютно не цікаво читати літературу, призначену для дітей молодшого шкільного віку, так що будьте уважні.

Не забувайте і про те, що книга повинна приносити дитині радість. Тільки так ви зможете прищепити любов до читання. У цьому важливу роль відіграє не тільки наповнення, а й зовнішній вигляд: якість паперу, оформлення, плетіння. Малюк повинен хотіти взяти її в руки і бути максимально зручними в процесі читання.

Звертайте увагу на автора. Пам’ятайте, що дитячі книги – особлива категорія літератури, яка потребує профільної освіти у автора. Звичайно, мова не йде про народні казки і легенди. Швидше, це стосується сучасної літератури. Якщо ж немає можливості більше дізнатися про автора, звертайте особливу увагу на зміст, а найкраще прочитайте книгу самі. Так ви точно зрозумієте, чи варто показувати її дитині, і чи узгоджується вона з вашим баченням виховання.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...