• Без категорії

Вертикальні пологи

Вертикальні пологиОстаннім часом вагітні жінки все частіше зустрічаються з таким поняттям, як вертикальні пологи. Що ж це – останній винахід сучасного акушерства, данина моді на незвичайні пологи або рятівне позбавлення від родового болю?

Історичний аспект

Вертикальні пологи з давніх часів вважаються найбільш зручними. Наприклад, в Центральній Африці жінка йшла в ліс, там між деревами їй клали жердину, тримаючись за яку породілля то присідала, то вставала, самі пологи проходили навпочіпки. Індіанки народжували, повиснувши на ліанах або гіллі дерев. Персіанки під час пологів спиралися руками на цеглу – така поза полегшувала потуги і забезпечувала їх безпечність (на ілюстрації). В Київській Русі бабці-повитухи розпарювали породіль в лазнях і примушували ходити, а народжували жінки, повиснувши на шиї у чоловіків.

Але в XVII столітті Людовик XIV зламав багатовікову традицію. Так під час пологів жінку вперше поклали на спину, щоб зручніше було спостерігати за процесом. З тих пір в сучасному акушерстві склався сильний стереотип, що пологи вимагають обов’язкового перебування породіллі в ліжку.

Переваги вертикальних пологів

Тим не менш, поза, при якій жінка лежить на спині, протиприродна під час родового процесу. Народжувати лежачи на спині незручно і болісно – матка давить на кровоносні судини, що проходять уздовж хребта, через що порушується нормальний кровообмін. Пологи сповільнюються, в результаті чого збільшується вірогідність застосування стимулюючих і заспокійливих медикаментів, які, в свою чергу, позначаються на здоров’ї дитини.

При вертикальних, природних пологах жінка має можливість приймати зручне для себе положення, що скорочує період переймів, робить їх менш хворобливими, дитина легше проходить через родовий канал матері, а вона повністю зберігає контроль над собою:

Вертикальна поза стимулює кровообіг в матці, в результаті чого дитина отримує більше кисню.

У стоїть жінки дитина просувається вниз більш плавно. Відповідно, зменшується ризик родових травм як для матері, так і для дитини. Під час потуг досягається оптимальна координація роботи м’язів черевного преса, спини, тазового дна і всієї скелетної мускулатури, крім того, жінці, що народжує допомагає сила земного тяжіння.
Оскільки плацента у жінки в сидячому положенні відділяється швидше, зменшується фізіологічна крововтрата (середня втрата крові при «вертикальних» пологах складає 100-150 мл.).

Родові шляхи стають ширшими, вони легше пристосовуються до розмірів головки дитини, що народжується і краще розтягуються, зменшуючи ймовірність розривів м’яких тканин.
Вертикальне положення під час пологів зручне більшості жінок. Проте найважливіше – це те, наскільки ви довіряєте собі і відчуваєте власне тіло. Тому під час вагітності вчіться розуміти себе, готуйте своє тіло і свідомість до майбутніх пологів і будьте впевнені в собі.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...