Вертикальні пологи – за і проти

Вертикальні пологи – за і протиСучасна традиційна медицина, що припускає прийом пологів у жінки в горизонтальному положенні відійшла від дієвих, що проводяться століттями і тисячоліттями природних – пологів у вертикальному положенні.

Вертикальні пологи, як їх прийнято називати, були звичним явищем серед жінок і в російських хатах. Повитуха ганяла народжуючу по світлиці не даючи лягти, і навіть примушувала переступати через високі предмети – лише б почалися перейми, та головка з’явилася.

Сучасний підхід до вертикальних пологів зазнав цілком властиві науковим дослідженням особливості. Під час першої стадії пологів, коли відкривається шийка матки, жінка може вільно ходити по родовій кімнаті, сидіти навпочіпки і стояти. При вертикальному положенні фізіологічні скорочення мускулатури матки переносяться набагато легше і, тому при вертикальних пологах рідко потрібне знеболення. Крім того менший тиск матки на кровоносні судини і артерії, а тому майже виключається ризик виникнення гіпоксії (недоліку кисню) у малюка.

Вертикальні пологи для жінки також сприяють можливості швидкого розродіння – матковий зів відкривається значно швидше, наприклад, в порівнянні з горизонтальними пологами різниця може досягати 3 годин. Скорочення часу пологів корисне не тільки для переживаючої мами, але і для малюка. Час на перейми зменшується, також і зменшуються перевантаження для майбутньої мами і малюка.

Після появи головки малюка на світло вертикальні пологи продовжуються або на спеціальній кушетці, яка дозволяє приймати положення "навпочіпки" або сидячи, або ж стоячи на колінах. При цьому сила тяжіння сприяє найплавнішій і природнішій появі малюка. Час проведення другої стадії пологів при цьому затягується на 20-30 хвилин, проте зменшується ризик травматизму дитини під час народження. Забезпечуються максимально фізіологічні і природні скорочення м’язів малого тазу, які сприяють проходженню малюка по родових шляхах максимально легко.

Під час вертикальних пологів забезпечується також і активна участь в процесі народження дитини і самої народжуючої. В цьому випадку майбутній мамі також приємно буде бачити свого малюка безпосередньо під час народження. Після появи дитини на світло акушер передає малюка на руки до мами.

Мама може заспокоювати, пестити малюка і дати йому груди. Після того, як кровотік через пуповину слабшає, роблять перерізання пуповини. Третій період пологів характеризується народження посліду. В цей час народивша знаходиться разом з малюком в горизонтальному положенні сидячи, і протягом півгодини після народження малюка виходить послід – частини плаценти.

Плюсом вертикальних пологів є також і факт зменшення крововтрати під час народження дитини. В середньому жінка може втратити до 150 мл крові. А раннє і тривале прикладання малюка до грудей створює сприятливу емоційну обстановку для малюка. Дитина прив’язується до матері з перших хвилин життя і відчуває її тепло і захист.

Вертикальні пологи можна проводити в платному пологовому будинку або вибрати державну установу, в якому проведення вертикальних пологів дозволене. Ви також можете проводити пологи за кордоном, де на практиці широко застосовуються методи вертикального народження дитини. Бажаємо Вам легкого і приємного народження дитини!

Джерело: babyma

Поділитися в...

Вас може зацікавити...