Вередлива дитина. Основні помилки батьків у вихованні

dytyna-veredlyvaЯкі ж невірні кроки у вихованні дітей молодшого віку можуть стати причиною появи в сім’ї маленького тирана, який тримає в напрузі всіх дорослих, і подальших проблем спілкування дитини в суспільстві?

По-перше, задоволення всіх примх свого улюбленого чада, потурання будь-якоїйого вимоги. Звичайно, простіше і легше поступитися, ніж домагатися від дитини дотримання певних правил поведінки, які вимагають чималого терпіння і часу. Навчання дисципліні відсувається на другий план. При такій позиції батьків дитина абсолютно стверджується в думках, що його бажання завжди здійсненні. Він звикає отримувати від усіх тільки приємні знаки уваги і розваги, сам же не вміє давати нічого натомість. Вередлива дитина постійно вимагає http://www.sainy.ru/, щоб його розважали всі члени сім’ї, чим би він не займався: іграми, прийомом їжі або іншими справами.

По-друге, надмірна ласка до дитини, якою батьки закріплюють в дитині егоїзм. Малюк звикає бути в центрі загальної уваги, виступати в ролі обожнюваного кумира, якому всі підкоряються. Вимоги примхливої дитини стають все нестерпнішим, і засмучують батьків. Тоді вони або розводять руками («а що я зроблю, не битися ж з ним?”), дозволяючи все, або кричать на дитину, намагаються покарати і навіть бити. Ситуація від цього тільки погіршується, дитині теж стає гірше,вона починає відчувати себе нещасною і нелюбою. І поза домом, з однолітками він теж не знаходить розуміння і підтримки.

Є категорія батьків, яка вважає турботу і ласку взагалі зайвими, псують дітей та роблять їх слабкими, непристосованими до життя. Для них головними у вихованні є окрик, загроза, покарання. У таких батьків діти виростають більш нервові й неврівноважені, ніж інші однолітки, вони часто неслухняні, озлоблені, навіть жорстокі, не рахуються з думкою дорослих. Причина – у постійному перенапруженні дитячої психіки, коли в душі дитини постійно виникало протест проти грубого батьківського небажання рахуватися з дитячими бажаннями.

Особливо важко дитина переживає брак тепла та уваги, якщо в сім’ї вона не одна, і батьки піклуються про інших більше. Тоді дитина висловлює свій протест проти несправедливості в різкій формі.

Обидва підходи у вихованні шкідливі, особливо, якщо батьки вдаються до них постійно.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...