Великий плід: ризики для мами і дитини

Великий плід ризики для мами і дитиниБагато лікарів, визначивши, що у вагітної народитися великий плід, відправляють її на кесарів розтин. Однак це не завжди правильне рішення. Якщо у жінки немає інших протипоказань, то вона цілком може народжувати самостійно. Тільки в цьому випадку необхідно врахувати передбачувану вагу малюка, розмір його головки і ширину тазу породіллі.

Природні пологи як для матері, так і для дитини є найбільш безпечними і сприятливими. У даному випадку жінка набагато швидше відновлюється. Але пологи – процес абсолютно непередбачуваний, і якщо доктора припускають, що народити жінка самостійно не зможе, варто дати згоду на операцію.

Можливі ускладнення під час пологів, якщо очікується велика дитина:

1.Важке просування дитини по родових шляхах при досить великій голівці плоду навіть при нормальних розмірах таза жінки. Внаслідок цього жінка дуже швидко втомлюється, пологи затягуються, а малюкові загрожує гіпоксія.

2.Передчасне відходження навколоплідних вод. Це може статися через те, що голівка малюка перебуває занадто високо в порожнині малого тазу або через часте многоводдя у жінки, яка виношує крупну дитину. При відходженні вод може випасти рука малюка або пуповина, а це зажадає негайного медичного втручання. Крім того, при тривалому знаходженні дитини без вод, збільшується ризик інфікування як плоду, так і породіллі.

3.Слабка родова діяльність жінки, наслідком якої може стати порушення її серцево-судинної системи і гіпоксія у плода.

4.Разрив шийки матки через невідповідність голівки дитини з розмірами таза породіллі.

5.Парез м’язів ніг через здавлювання нервових закінчень в паховій області під час пологів.

6.Пошкодження лобкових кісток – лобкового симфізу. Це потребує тривалого лікування, а іноді й операції.

Можливі ускладнення після народження крупної дитини:

1.Сильна кровотеча, пов’язана з пошкодженням тканин і великою рановою поверхнею в місці прикріплення плаценти.

2.Багатьом породіллям для прискорення даного процесу роблять надрізи промежин, через які після пологів деякий час дуже боляче сидіти і рухатися.

3.Анемія, недостатня кількість молока і повільне скорочення матки у жінки.

4.У малюка після пологів можлива асфіксія, порушення мозкового кровообігу та неврологічні проблеми.

5.Образування кефалогематоми (невеликого крововиливу). Це відбувається через сильне здавлювання кісток черепа при проходженні дитини по родових шляхах.

Щоб у процесі пологів і після них уникнути ускладнень, необхідно дуже уважно стежити за своїм здоров’ям: виконувати всі рекомендації лікаря, збалансовано харчуватися, при необхідності дотримуватися дієти, робити гімнастику для вагітних і вести здоровий спосіб життя.

 

Поділитися в...

Вас може зацікавити...