Велика сила музики для ненародженої дитини

Велика сила музики для ненародженої дитиниУ середині минулого століття француз Альфред Томатіс з’ясував, що ще не народжена дитина не тільки чує звуки, але ще і здатна краще розвиватися при прослуховуванні певної музики. Наприклад, твори Моцарта позитивно впливають на інтелект малюка (з’явився навіть спеціальний термін “ефект Моцарта”). Томатіс став розробляти музичні курси для майбутніх мам, і незабаром його ідею підхопили в Україні

Вже з 19 тижня внутрішньоутробного розвитку дитина здатна вловлювати звуки, а через кілька тижнів починає на них реагувати. До цього стали серйозно ставитися задовго до Томатіса: наприклад, в стародавній Індії для вагітних влаштовували храмові обряди, під час яких жінки насолоджувалися особливою музикою і танцями. Фахівці нашого часу узагальнили древні знання і поглиблено, за допомогою сучасних способів, вивчили вплив музики на вагітних жінок і їхніх дітей. Так, наприклад, тепер відомо, що у плода навіть розвивається короткочасна і довготривала пам’ять на те, що він чує, і після народження малюк впізнає знайомі мотиви …

Також вчені довели, що більшість жінок, незалежно від своїх музичних смаків до вагітності, в очікуванні появи на світ дитини прямо-таки закохуються в тиху, ліричну, плавну музику. Прослуховування мелодій корисно і для мами, і для дитини. У жінок зростає витривалість і нормалізується частота серцевих скорочень. Та й відсоток благополучних пологів у любительок музики вище. До того ж музика, яку мама слухала до пологів, стимулює інтелектуальне, емоційне, фізичне, соціальне, мовне та сенсомоторне розвинення новонародженого.

Це зовсім не означає, що мамі потрібно постійно слухати класику. Велике значення мають і дитячі пісеньки. У них простий, але при цьому чіткий і бадьорий мотив. Подібні мелодії життєрадісні і піднімають настрій вагітній жінці і її малюкові.

Спів вагітної жінки (навіть якщо вона просто підспівує улюбленому герою дитячого мультика) покращує самопочуття майбутньої мами і малюка і тренує їх дихальні системи. Задіяне в цьому процесі діафрагмальне дихання веде до посиленого насичення організмом кисню. Недарма в тій же Франції виникли “співаючі пологові будинки”: м’язи під час співу розслабляються, що дає знеболюючий ефект.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...