• Без категорії

Вегетаріанське меню вагітної

Вегетаріанське меню вагітноїЯкщо ти вегетаріанка із стажем, не поспішай включати в свій раціон м’ясо. Різкі зміни в живленні можуть негативно позначитися на вашому з малюком здоров’ї. Повідом про свій спосіб життя лікаря. Він направить тебе до дієтолога, який допоможе розробити схему повноцінного харчування. Якщо ж твій лікар рекомендує хоча б тимчасово відійти від вегетаріанства, прислухайся.

Овочевий раціон для майбутньої мами

Під час вагітності потреба у вітамінах і мінералах зростає у декілька разів. При цьому важливо, щоб харчування було різноманітним. Вегетаріанці доведеться серйозніше підійти до цього питання і переглянути свій раціон.

Небезпека вегетаріанства для вагітної жінки полягає у тому, що плід під час формування і зростання може не одержати в достатній кількості важливі для нього вітаміни (В12, D) і мікроелементи (залізо, кальцій, цинк).

Будь уважна при виборі фруктів і овочів. Вони повинні бути свіжими і грунтовими, а не парниковими.

Випивай щодня по півтора літри багатої магнієм мінеральної негазованої води, не дуже солодкого фруктового соку, трав’яного або фруктового чаю.

Альтернатива є!

Білок, необхідні вітаміни і мікроелементи, що містяться в м’ясі, молочних продуктах і яйцях, можна одержувати і з рослинних продуктів.

Вітамін В12 стимулює синтез білка, нормалізує процеси зростання і розвитку, бере участь в кровотворенні і функціонуванні нервової системи. Він міститься тільки в їжі тваринного походження.

· Якщо ти не їси м’ясо, компенсуй брак В12 вітамінним комплексом.

Вітамін D виробляється під впливом сонця і відповідає за формування кісток і зубів твого малюка. Він потрапить в організм з яйцями, морепродуктами, рибою і вершковим маслом.

· Ти можеш заповнити його нестачу, якщо щодня питимеш соєве молоко і їсти каші з цільного зерна. Крім того, сонячні ванни 2-3 рази на тиждень по півгодини сприяють його виробленню.

Залізо нормалізує рівень гемоглобіну в крові, який переносить кисень до всіх клітин і тканин тіла. Його брак може спровокувати у дитини недокрів’я. Цей важливий мікроелемент краще всього засвоюється з продуктів тваринного походження (30 % проти 10 %).

· "Здобувай" залізо з такої рослинної їжі, як боби, горох, шпинат, пророщена пшениця, буряк, картопля, полуниця, овес, каші з цільного зерна, чечевиця, листова зелень, сухофрукти. Вживання цитрусових і продуктів з підвищеним вмістом вітаміну С прискорить надходження заліза.

Кальцій – будівельний матеріал для кісткової системи. Він необхідний для формування кісток і зубів малюка, а також для нормального функціонування нервової системи і серця. Достатня кількість цього мікроелемента застрахує малюка від алергії. Умовою доброго засвоєння кальцію є наявність в організмі вітаміну D.

· Якщо твоє вегетаріанство забороняє їсти молочні продукти, вживай темно-зелену листову зелень, брокколі, білокачанну капусту, буряк, моркву, рис, житній хліб.

Цинк потрібен для здорового функціонування всіх клітин тіла і правильного обміну речовин. Його брак може привести до серйозних ускладнень під час вагітності. Так само, як і залізо, цей мікроелемент краще засвоюється з продуктів тваринного походження.

· Окрім м’яса і молочних продуктів, цинк міститься в бобах, темному хлібі, петрушці, дріжджах, яйцях і рибі.

Білок – незамінний компонент для розвитку плоду. Основне джерело – м’ясо.

· Одержати білок можна, вживаючи щодня соєве молоко, сирий тофу, коричневий рис, боби і горіхи.

За і проти

Багато фахівців не радять залишатися вегетаріанкою під час вагітності. Вони вважають, що для розвитку плоду необхідний повноцінний тваринний білок, мікроелементи і вітаміни. Особливо це важливо в перші місяці, коли формуються всі органи малюка. Але якщо твоєму здоров’ю нічого не загрожує і живлення підібране правильно, то ти народиш і вигодуєш здорову дитину. За спостереженнями лікарів, діти вегетаріанців рідше хворіють і менше страждають харчовою алергією.

Джерело: tvoymalysh

Поділитися в...

Вас може зацікавити...