Вчити дитину давати здачу, чи ні?

Вчити дитину давати здачу, чи ніДіти щодня стикаються з проявами агресивності і часто беруть участь у конфліктах самі. Як батькам реагувати на такі взаємини між дітьми? Вчити дитину давати здачу? Адже прикро, коли його б’ють або дражнять, а він тільки плаче у відповідь. Перш за все, необхідно розібратися в причинах конфлікту і можливості його мирного вирішення.

Поведінка дитини у взаєминах з однолітками визначається його вихованням в сім’ї. Якщо вдома всі члени сім’ї один одного поважають і розуміють, відповідно, вже з дитячого віку дитина росте неконфліктною. Такі діти, приходячи в дитсадок і стикаючись з агресією, просто не знають, як себе вести.

Батькам треба пояснити дитині, що не можна давати себе ображати, але й ображати теж не можна. Звичайно, краще вирішити будь-який спір мирним шляхом, але якщо це не виходить – постояти за себе або захистити слабкого треба.

Одночасно слід пояснити своїй дитині, що “здача” не повинна завдати кривдникові більшої утрати, чим завдав він. Часто надалі противники стають друзями, одного разу давши зрозуміти кривдникові, що йому не поступляться і не дозволять себе образити.

Агресивними найчастіше ростуть діти, яких дуже строго виховують у родині із застосуванням фізичних покарань. Вони не розуміють, як вирішувати спори без образ і застосування сили, тому свою правоту вони доводять кулаками. Протистояти дитині з такої сім’ї іншими методами виховання складно.

Можна і потрібно навчити дитину не реагувати на різкі слова на свою адресу, але залишати безкарними стусани неправильно. Скаржитися дорослим в нашому суспільстві не прийнято, дитині самій треба вирішити, що робити.

Батькам слід розвивати в дітях впевненість у собі, підбадьорюючи і схвалюючи його навіть невеликі перемоги. Не можна тиснути на дитину морально, надто обмежуючи її свободу спілкування і вводячи зайві заборони. А ось вчити всі справи доводити до кінця необхідно для підвищення самооцінки дитини.

Неоціненну допомогу у вихованні правильної реакції на агресію можуть надати спортивні школи бойових мистецтв, філософія яких зміцнює дух, в першу чергу. Дитина, упевнена у собі, зуміє постояти за себе і без застосування фізичної сили.

Дорослим краще не втручатися в конфлікти дітей. Але обговорити з дитиною ситуацію, що склалася необхідно. Такі розмови допомагають уникати сварок між дітьми в подальшому, так як обговорення проблеми і пропозиція варіантів її вирішення старшими допомагає дитині правильно виходити з конфліктів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...