ВЧИМОСЯ ВСТАНОВЛЮВАТИ ОСОБИСТІ КОРДОНИ В ПАРІ

Як зрозуміти, що ваші особисті кордони дійсно порушуються? Як відрізнити егоїзм від встановлення меж?

У період карантину багато пар зіткнулися з тим, що їм «душно» у відносинах, неможливо перебувати разом 24 години на добу, все починає дратувати.

Це свідчення того, що у партнерів (одного або обох) не встановлені особисті кордони.

Які є ознаки відсутності особистих кордонів?

 1. Партнер знецінює вашу думку, ваші погляди та інтереси, єдина правильна думка – це його думка.
 2. Партнер сумнівається у вашій адекватності, нехтує вашими почуттями, заперечує будь-які власні недоліки або неправильні вчинки: «Цього не було, тобі здалося, ти перебільшуєш, ти сама собі все придумала».
 3. Вам постійно нав’язують свою думку і свою правоту: «Роби як кажу, я знаю як краще». При цьому ваша думка і досвід до уваги не беруться. Але якщо щось йде не так – у всьому знову звинувачують вас.
 4. Партнер часто «жартує» на важливі для вас теми, знецінюючи предмет жарту і ваші переживання.
 5. Ваші речі беруть без дозволу, розпоряджаються на свій розсуд. Партнер перевіряє ваш телефон, поштову скриньку, соцмережі.
 6. Вами маніпулюють: влаштовують скандали через ревнощі, звинувачують у всіх своїх нещастях, тиснуть на почуття провини і сорому.
 7. Партнер контролює всі ваші соціальні зв’язки: вирішує, з ким вам можна спілкуватися, коли і як, а з ким не можна. Навіть якщо мова йде про найближчих родичів.
 8. Ваші потреби ігноруються як неважливі.
 9. Ви цілком розчиняєтеся один в одному, втрачаючи себе як індивідуальну особистість зі своїми інтересами, окремою думкою і т.д.

Все це ознаки неповаги і нездорових відносин. Для гармонійних відносин в парі особисті кордони повинні бути збудовані в обох партнерів і повинні спільно дотримуватися.

Як діяти, щоб встановити особисті кордони?

 1. Не дозволяйте почуттю провини і сорому заволодіти вами. Завжди пам’ятайте, що це просто предмет маніпуляції, до вашого теперішнього темпераменту або вчинків це відношення не має.
 2. Відстоюйте межі спокійно. Не конфліктуйте і не доводьте своє право на особистий простір, думки й інтереси за допомогою сварок.
 3. Говоріть про свої почуття. Партнер може не розуміти, що робить вам боляче своїми словами і вчинками.

Тому потрібно спокійно, але прямо сказати: «Мені не подобається, коли ти жартуєш на цю тему. Вона для мене дуже чутлива, жарти мене засмучують», «Мені потрібно зараз побути на самоті, твоя присутність мені заважає», «Не бери мої речі без дозволу, або не наводь порядок в моєму ящику».

 1. Дозвольте собі бути на своїй стороні. Як часто ви соромтеся сказати «ні», щоб просто нікого не образити? Але в такому випадку ви дозволяєте їм кривдити вас.

Почніть з малого: відмовтеся від найближчих спільних планів, які вам насправді не до душі. В ідеалі потрібно знайти компромісне рішення – тоді це дійсно буде окреслення меж, а не просто егоїзм.

 1. Подумайте, чи не є ви жертвою насильства. Воно може бути як фізичним, так і економічним (гроші як спосіб маніпуляції) або емоційним.

Якщо вас постійно контролюють, скандалять, піднімають руку, примушують до чогось, тримають в страху і при цьому вас же в усьому і звинувачують – то це вже не порушення кордонів, а справжнє насильство.

Воно також буває пасивним: наприклад, партнер постійно розігрує роль жертви, тисне на вашу совість. Але головне, що такі люди не міняються, тому необхідно подбати про свій фізичний і моральний добробут і звернутися за допомогою.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...