• Без категорії

Вчимося тужитися

Вчимося тужитисяПід час пологів дії самої жінки дуже важливі. Одночасно їй доводиться пристосовуватися до різних фаз пологів.

На фазі розкриття шийки матки, коли вона ще не до кінця розкрилася, роль жінки швидше пасивна.

Коли перейми слідують одні за одними, то для більшого розширення і розслаблення шийки матки їй необхідно максимально розслабитися, щоб не зменшити ефективність скорочень унаслідок натуг інших частин тіла.

При цьому може виявитися корисним різна техніка розслаблення і правильного дихання. Жінка не просто віддається у владу природи, вона береже свої сили до того моменту, коли вони їй дійсно знадобляться: до фази вигнання плоду. Як тільки ця фаза починається, потрібна активна допомога майбутньої мами.

Якщо вона допомагає переймам цілеспрямованими скороченнями м’язів, перейми стають ефективнішими. Можливо, подорож дитини по родових шляхах – це одна з найкоротших подорожей людини впродовж всього його життя, але і одне з самих небезпечних.

Отже, наскільки ця подорож буде короткою і безпечною, у великій мірі залежить від матері. Тому однією з важливих частин програми підготовки вагітних жінок до пологів є вправи по підтримці зусиль під час переймів.

Обов’язковою умовою правильного виконання цих вправ є присутність під час їх виконання такої компетентної особи, як акушерка або спеціальна медична сестра.

1 Щоб навчитися правильно тужитися, ляжте на спину, обхопіть коліна руками і підтягніть їх до грудей. Коліна повинні бути розведені.

2 Підніміть голову і одночасно якомога більше напружте м’язи живота. Акушерка або керівниця курсів повинна перевірити, чи все правильно ви робите.

Чим ближче термін пологів, тим тісніше стає зв’язок матері і дитини. Під час пологів обидва повинні потрудитися разом.

Джерело: mamochka.org

Поділитися в...

Вас може зацікавити...