Вчимося розслаблятися

060Виберіть в кімнаті тихе, тепле місце подалі від яскравого світла. Відключіть телефон. Зніміть окуляри або контактні лінзи, якщо ви їх носите. Розстеліть на статі товсту і м’яку ковдру, ляжте на спину.

Зігніть ноги в колінах і поставте ступні на підлогу, розслабте м’язи сідниць. Не напружуючись, злегка витягніть задню частину шиї. При цьому підборіддя трошки опуститься, але горло повинне залишатися розслабленим. Очі закрийте.

На видиху розслабте плечі і м’яко опустіть їх на підлогу. Розслаблені руки злегка розведені в сторони, долоні вгору, пальці вільно напівзігнуті. Коли плечі розслаблені і опущені, грудна клітина розширяється і виникає відчуття простору, легше дихати.

Тому прагніть не стискати грудну клітку.

Тепер опустіть ноги одна за одною на стать, витягаючи їх від стегна до п’яти. Шкарпетки ніг злегка розведіть в сторони. На кожному видиху уявляйте собі, що тіло під своєю тяжкістю як би занурюється в стать. Продовжуйте рівно дихати. Поступово вами опановує відчуття спокою і нерухомості. Воно прийде не відразу, так що будьте терплячі.

Зосередьте увага на обличчі. М’язи особи повинні розслабитися – розгладитися шкіра, особливо на лобі. Кінчик язика за нижніми зубами, кути рота розслаблені, очі закриті (очима не водити).

В кінці кожного видиху затримайте на секунду дихання, і як би занурюйте в стать спину, таз, руки, потилиця – це буде природним продовженням дихального руху. Прагніть повністю видихнути з легких все залишкове повітря, і тоді вдих послідує сам собою, природно.

Спочатку ваше дихання контролюватиметься свідомістю, потім воно стане автоматичним.

Джерело: uti-puti.com.ua

Поділитися в...

Вас може зацікавити...