Вчимося правильно відповідати. 6 популярних дитячих запитань

Вчимося правильно відповідати. 6 популярних дитячих запитаньЧоловіки впевнені, що після чорних дір у космосі і жінок, діти – самі загадкові істоти на цій планеті. Нам, мамам маленьких спиногризів, трохи простіше. Тим не менше, і ми часом потрапляємо в глухий кут від деяких питань малюків. Пропонуємо вашій увазі хіт парад найбільш популярних дитячих проблем та варіанти їх правильного рішення.
– Мамо, а чому ти з татом лаєшся?
Найдурніший відповідь: «Відчепися. Це дорослі запитання ». Потрібно сказати так:
– Все іноді лаються. Це нормально. Ось ти з подружкою теж вчора посварилася, а сьогодні вже помирилася. Так само і у нас. Якщо ми посварилися, це не означає, що ми не любимо один-одного. До речі, якщо ви вже стали з’ясовувати стосунки на очах дитини – принаймні, ніколи не ображайте свою другу половинку і не пригадуєте старі образи.
– Мам, мене Мишка штовхнув, і я в калюжу звалився в нових джинсах. А можна я його поб’ю?
Незважаючи на природне бажання порадити своєму чаду поступити аналогічним способом (нехай Мішкіна мама тепер теж штани пере), відмовтеся від цього пориву. Вам слід сказати щось на кшталт.
– Битися недобре. Спробуй вирішити проблему методами дипломатії.
Тим не менш, буде зовсім непогано, якщо на дозвіллі тато все-таки навчить сина деяким бойовим прийомчиками. Просто, на всякий випадок. І ще одне. Якщо вже сталося так, що малюк не послухав вашої поради і повернувся додому із синцем під оком і роздряпаним коліном – не варто його особливо сварити. Фрази «навіщо ти з ним зв’язався» або «треба було спочатку хоч навчитися кулаками махати» лише остаточно доб’ють вашого забіяку. Це рівнозначно тому, що ви приєднаєтеся до Мішкиної армії. Малюк прийняв рішення битися. Що ж. Це був його вибір.
– Мамо, а чому тобі можна татушку на плечі носити і в під’їзді курити, а мені ні?
Очевидна відповідь, а ля ти ще маленька, забудьте як у страшному сні. Правильно тільки так:
– Тому що в дитинстві мені здавалося, що якщо я зроблю всі ці речі, то буду виглядати старше. Але я помилялася.
Ніколи не забувайте, що батьки для свого чада – головний зразок для наслідування. Якщо ви чистите зуби, то і малюк, можливо, буде. Якщо ви тріскається ночами пиріжки, то і ваша дитина точно стане це робити і т.д. Тому в своїй відповіді обов’язково підкресліть, що ви не ідеальні і плануєте впоратися з усіма недоліками (от з понеділка вже на дієту сідайте).
– А чому дощ іде?
Ох, як же іноді хочеться сказати: Через те, що ти погано поводишся, так що гуляти тепер не підемо. Але грамотніше буде по-іншому.
– Тому що в повітрі накопичилося багато вологи. (Ну, якось так).
Рано чи пізно ваш скарб все одно докопається до істини. І ви втратите свій авторитет якщо збрешете. Тому говорити дочці, що у вас було 50 залицяльників в останньому класі, в принципі, можна. А ось переконувати, що тато в червоному халаті з ковпаком – Дід Мороз вже точно не варто.
– Мааам, там у кутку Баба Яга!
Невірно відмахуватися від крихти зі словами: «Нісенітниця, йди спи». Потрібно так:
– А що за Баба Яга. Розкажи но мені про неї детальніше ….
Пам’ятайте, дитячі страхи не виникають на рівному місці. Допомогти малюкові позбутися від них – ваше головне завдання.
– Мамо, а укол робити дуже боляче?
Невірно: «Ні, припини скиглити. Ти взагалі нічого не помітиш ». Якщо ви не хочете беззастережно втратити довіру дитини, відповідайте так:
– Це трохи боляче. Але необхідно потерпіти, щоб одужати. Я недавно теж робила уколи. Тому зараз здорова.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...