Вчимося плавати

Вчимося плаватиВчити малюка плавати слід починати вже з 1-2 років, адже це – чудовий оздоровчий засіб для всього організму.

Перші заняття слід проводити у ванні. Так дитина швидше звикне до води, не боятиметься її, навчиться одержувати задоволення і дуже легко адаптується до купання у відкритих водосховищах.

Якщо ж дитина з самого раннього віку боялася води, неохоче купалась навіть в домашній ванні і батьки не встигли до 3-х років навчити її любити воду, перші заняття по плаванню можна починати і в 3-5 роки. У цьому віці дитина стає психологічно готовою до усвідомленого навчання. Отже:

заняття слід починати при температурі води не нижче 18˚С;

час перебування у воді необхідно поступово збільшувати з 5-7 до 20-25 хвилин; також потрібно збільшувати довжину відрізків, які пропливає дитина (від 20 до 100 метрів);

Якщо дитина з самого раннього віку боялася води, неохоче купалась навіть в домашній ванні і батьки не встигли до 3-ч років навчити її любити воду, перші заняття по плаванню можна починати в 3-5 роки. Неможна допускати переохолодження дитини у воді, тому заняття по плаванню слід починати з розігрівання основних м’язових груп (хода, біг з маховими рухами рук, нахили, повороти, присідання, згинання і розгинання рук в упорі, кругові рухи руками з поступовим збільшенням амплітуди, кругові оберти тулубом в плечових, колінних, тазостегнових і гомілковостопних суглобах, імітація рухів рук і ніг при плаванні стилем «кроль»);

плавати починають в мілкому місці і лише уздовж берега. Для цього вибирається місце з рівним піщаним дном, без ям. Найбільша глибина місця навчання – по груди дитині.

На перших заняттях у відкритих водоймищах не можна затримуватися більше 10 хвилин;

перш за все, потрібно навчити дитину робити видих під водою і вдих над водою; потім малюк вчиться пірнати, затримуючи дихання. Після цього дитину можна вчити плавати спортивним стилем (брас, кроль);

послідовність процесу навчання наступна: спочатку необхідно навчитися правильно тримати тіло, потім вивчаються рухи ніг і рук при плаванні кролем, на останній стадії закріплюються навики рухів ніг і рук, а також вивчаються узгоджені рухи руками і ногами з правильним диханням.

Журнал «Пані»

Поділитися в...

Вас може зацікавити...