Вчимо малюка хапати

Вчимо малюка хапатиБлизько трьох місяців життя можна вчити малюка самостійно схоплювати і утримувати предмети. Першими такими предметами знову ж таки є іграшки.

Підготовка до самостійних дій відбувається по двох напрямах: з одного боку, дитина починає відчувати свої дії і їх результати, а з іншою – складається сенсомоторна координація, тобто узгодженість сприйняття і дії.

Відчуття свого руху складається в перші місяці життя, завдяки постійному зіткненню ручок і ніжок немовляти з навколишніми предметами. Дорослі можуть допомогти малюку, підсиливши звуковий або зоровий ефект його рухів.

Наприклад, маленький бубонець або дзвоник можна пришити до спеціальної манжети (з м’якої тканини або трикотажу), яку надягають на ручку або на ніжку дитини. Це допоможе малюку опановувати своїми рухами і самому виробляти мелодійні звуки. Пізніше малюк навчиться сам довільно управляти дзвониками і самостійно "дзвенітиме", що принесе йому величезне задоволення.

Можна також прив’язати м’якою стрічкою одну з фігурок музичної каруселі до ручки дитини. Він відразу зрозуміє, що, рухаючи рукою, він викликає переміщення і гуркіт всієї каруселі, і із задоволенням користуватиметься цим відкриттям.

Всі ці прості заняття дуже корисні, оскільки вчать управляти своїми рухами, володіти своїм тілом.

Одночасно потрібно розвивати узгодженість руки і ока і готувати ручку малюка до цілеспрямованого схоплювання предметів. Універсальним засобом такої підготовки є сама традиційна дитяча іграшка – брязкальце.

Вже в 2 місяці можна вкладати брязкальце в ручку дитини – він махатиме нею, стукатиме, трястиме. Для таких простих дій потрібні дуже легкі, зручні для захоплення і утримання брязкальця – краще всього у формі булави або гантелі. Навчившися затискати іграшку в кулачок, малюк розглядатиме її, відсовуватиме і наближатиме і звичайно тягнутиме в рот. Перші брязкальця повинні бути по можливості яскравими і привабливими. Проте потрібно пам’ятати, що привабливість іграшки для немовляти залежить перш за все від присутності і дій близького йому дорослого: дитину якнайбільше привертають ті іграшки, які показує мама. У першому півріччі близький дорослий залишається для немовляти центральною фігурою, яка відкриває йому дорогу в широкий світ.

Джерело www.7ya.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...