• Без категорії

Вчені за моногамію

236Деякі пари об’єднуються для любові, інші з меркантильних міркувань, треті з порад батьків або друзів. Але які б не були причини для створення шлюбу, вони завжди продиктовані соціальними засадами і звичаями.

У більшості країн допускаються тільки гетеросексуальні союзи. Річ у тому, що чоловіки повинні бути впевнені в походженні спадкоємців. Офіційне створення сім’ї має на увазі, що діти одержать генетичні дані від батька і матері.

І в цьому плані для представників сильної статі моногамний шлюб є вигідним, вважають Лаура Фортунато з Лондонського коледжу і Мазке Арчетті з Гарвардського університету. Британські вчені повністю перевернули раніше створені теорії шлюбних відносин, які спираються на роль релігії або соціальні пільги. Основна думка фахівців враховує те, що при багатократних змінах партнерок чоловіки жертвують продовженням роду.

Дослідники розробили математичну модель, де вивчили три покоління у більш ніж 14000 сімей з різних суспільних шарів і культур. Виявилося, що одношлюбність надійніша за багатоженця. І найміцніші і здоровіші нащадки з’являються від чоловіків і жінок, які прожили разом не менше 5 років, і де подружжя було віддане один одному. Антрополог Сара Блеффер Харді з університету Девіса в Каліфорнії вважає, що предки завдяки моногамії забезпечили приріст населення в теперішньому часі.

Раніше повідомлялося, що вчені з університету Індіани протягом п’яти років спостерігали за молодими людьми, що вступали в шлюб. Дослідники порівнювали красу чоловіків і жінок, реєструючих офіційні союзи. До кінця роботи з’ясувалося, що представники сильної статі виглядають набагато привабливішими за своїх супутниць. Оцінювалися дані по трьох головних параметрах, що включають симетричність рис обличчя, рельєфність фігури і зріст.

Провідний експерт Патрік Деміус вважає, що багато чоловіків навмисно вибирають в дружини несимпатичних дівчат, щоб, таким чином, приховати свої комплекси. За приємною зовнішністю далеко не завжди знаходиться позитивний герой. Частіше буває, якраз навпаки, недбалий мачо або дуже порядний акуратист виявляються при тривалому знайомстві себелюбцями, які вирішили, що якщо вони красивіші, то жінки приречені до них залицятися і зобов’язані всіляко їх ублажати.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...