Важливість нічного сну

Важливість нічного сну
Вагітність несе з собою чимало несподіванок, але найнеприємніше, мабуть, це порушення режиму сну. Вагітність – непростий стан, але чому ж вам доводиться лежати годинами без сну і вважати слонів, хоча вам так необхідно виспатися?
Заспокойтеся, це відбувається не тільки з вами.
Багатьом майбутнім мамам буває важко заснути і висипатися. Все через те, що виношування дитини пов’язано з гормональними змінами і зростаючими психологічними навантаженнями. Справитися з ними нелегко, але експерти запевняють, що рішення у цієї проблеми все-таки є. Пам’ятайте, що здоров’я вашого малюка повністю залежить від вашого стану, а повноцінний сон необхідний для відновлення сил і нервової системи!
Поради для трьох триместрів вагітності.
Сон під час першого триместру
Під час перших місяців вагітності ви помітите, що вночі вам доводиться частіше вставати в туалет. Це нормально, але щоб не дуже часто прокидатися, не пийте багато на ніч. Замість цього пийте більше води протягом дня, щоб організм не відчував нестачі рідини.
Стрес теж може заважати спати майбутнім мамам, і якщо ви хвилюєтеся з приводу своєї вагітності, покладіть поруч з ліжком зошит і кожен раз, лягаючи спати, записуйте всі свої занепокоєння. Це допоможе заспокоїтися і заснути.
Сон під час другого триместру
Багато майбутніх мам кажуть, що в другому триместрі сон став спокійнішим, тому що вони рідше стають в туалет вночі. Однак зміна форми вашого тіла може піднести нові сюрпризи.
У міру зростання малюка ви, швидше за все, помітите, що зручніше стало спати на боці, підігнувши коліна. Хоча продумано підкладені подушки можуть допомогти вам залишатися в цій позі, не хвилюйтеся, якщо вночі ви перевернетеся на спину, адже ми не можемо контролювати своє положення уві сні.
Сон під час третього триместру
Під час останнього триместру вагітності ви знову можете виявити, що доводиться вставати кілька разів за ніч, тому що хочеться в туалет. Крім того, починають виникати нові труднощі – печія, судоми в ногах, а зростаючий живіт буде ускладнювати руху. Щоб добре підготуватися до сну, постарайтеся розслабитися ввечері, наприклад, прийміть теплу ванну на 15 хвилин до сну.
Дотримання режиму також благотворно впливає на самопочуття і якість нічного сну. Хоча часом буває шкода кидати якусь справу на середині і хочеться закінчити всі заплановані справи, пам’ятайте, що вам необхідно добре відпочивати. Прикраса дитячої може почекати до ранку!
Якщо ви зрозумієте, що певний розклад сну добре вам підходить, намагайтеся завжди його дотримуватися. Пам’ятайте, що коли в будинку з’явиться немовля, виспатися буде набагато складніше, користуйтеся часом, що залишився і по можливості відпочивайте!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...