• Без категорії

Варикоз вагітних

Варикоз вагітнихБагато хто знає, що означає поява на ногах непривабливих блакитних прожилків. Так дає знати про себе варикозне розширення вен, причиною якого стає застій крові в судинах. Особливо часто воно з’являється саме під час вагітності…

Варикозна хвороба виникає на уразливих ділянках кровоносної системи – у венах, несучих у собі бідну киснем кров. Недолік кисню пояснюється збоями в роботі судинних клапанів, яких особливо багато у венах ніг.

Вагітність і варикоз: у чому справа?

При вагітності в організмі відбуваються зміни, що провокують розвиток захворювання. І чим більший термін, тим варикозне розширення вен настирніше дає знати про себе.

У тілі майбутньої мами відбувається гормональна перебудова – росте прогестерон, релаксин. Під впливом цих речовин венозна стінка розслабляється, і вени розширяються.

Об’єм кровообігу збільшується, і вени випробовують все більше навантаження. Клапанний апарат не витримує тиску крові і відбувається "поломка" – клапан більше не може контролювати проходження яскраво-червоної вологи по венах. Кров спрямовується вниз, вени розширяються, стають добре помітними. У ногах може виникнути набряклість, болі, судоми, відчуття тяжкості.

Негативний процес здатний перекинутися і на венозні судини зовнішніх статевих органів, сідниць, піхви. У їх області тоді з’являється відчуття розпирання і болю.

Методи профілактики варикозу

Варикоз, що почався під час вагітності, – ще не мотив для паніки. Навіть якщо у вагітної жінки немає спадкової схильності до варикозної хвороби, у неї все одно можуть розширятися вени. Після пологів синя сіточка, як правило, зникає самостійно, і додаткового лікування не вимагає.

Фахівці, у свою чергу, дають рекомендації для профілактики варикозної хвороби.

– майбутній мамі може допомогти компресійне бинтування ніг еластичними бинтами, а також носіння компресійних колготок спеціальне для вагітних.

– слід коректувати спосіб життя – обходитися без тривалих стоянь, підводити ноги при відпочинку, допомагаючи відтоку венозної крові.

– самомасаж і лікувальна фізкультура для зміцнення м’язів ніг також допомагають протистояти варикозній хворобі.

Джерело: ivona.bigmir.net

Поділитися в...

Вас може зацікавити...