• Без категорії

Варикоз і вагітність

Варикоз і вагітність

Варикоз і вагітність… Вагітність і варикоз… Чому у вагітних з’являються симптоми хронічної недостатності венозної системи? Як у вагітних проявляється порушення відтоку крові з системи судин нижніх кінцівок? Яка найбільш часта патологія виникає в період вагітності та пологів…

Хронічна недостатність венозної системи проявляється порушенням відтоку крові з системи судин нижніх кінцівок. Найбільш часто така патологія виникає в період вагітності та пологів. Так, у вагітних і породіль,частота венозної недостатності досягає 35 %, у половини пацієнтів, хвороба вперше проявляється тільки в період вагітності. Варикозу вагітних ускладнює перебіг родового процесу і може призводити до збільшення частоти випадків материнської смертності. Хронічна венозна недостатність часто розвивається на тлі травматичних або вроджених аномалій будови судин. Рідше причиною розвитку хвороби є системний червоний вовчак, пухлини малого тазу і різні дисгормональні стани.

Фактори, що збільшують ймовірність розвитку варикозу.

Вірогідність розвитку варикозу підвищується з кожною наступною вагітністю. Збільшений об’єм крові, гормональна перебудова організму і збільшення хвилинного об’єму серця, сприяють розвитку венозного застою. Крім того, збільшена матка на пізніх термінах робить сильний тиск на нижню порожнисту і клубові вени. Це призводить до зниження кровотоку більш ніж у два рази в стегнової артерії. У результаті розвивається сильна венозна гіпертензія. Підвищена продукція в період вагітності гормону прогестерону, так само сприяє зниженню тонусу венозної стінки. В результаті, вена стає більш розтяжною і клапанний апарат не справляється зі своєю функцією.

Симптоматика варикозу у вагітних.

Варикоз в період вагітності може виявлятися у вигляді скарг на болі в ногах, підвищеною набряклістю і судомами в нічний час.

Лікування варикозу в період вагітності.

Найбільш ефективне лікування варикозу хірургічними методами. Однак оперативне втручання в цьому періоді можливе тільки у 10% пацієнтів у зв’язку з високим ризиком розвитку ускладнень у плода. Тому на перший план в терапії варикозної хвороби при вагітності, виходить консервативний метод лікування.

Застосовуються еластична компресія і фармако терапевтичні засоби, фізкультура і аквааеробіка.

Компресійна терапія має на увазі використання колгот, медичних гольф і спеціальних панчіх. Технологія створення цієї лікувальної білизни, передбачає рівномірний розподіл тиску від максимального в області кісточок, до мінімального у верхній частині нижніх кінцівок. Завдяки застосуванню компресійної білизни досягається поліпшення кровотоку, зменшення набряклості і скорочення діаметра вен.

Як би не склалося ваше майбутнє, але іноді доводиться звернутися до послуг пластичного хірурга. Ви можете ознайомитися з усіма видами пластичних операцій на сторінці q-wel.com/plasticheskaya_hirurgiya.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...