• Без категорії

Вам потрібна дитина. Навіщо?

Вам потрібна дитина. Навіщо?Кожна сім’я рано чи пізно замислюється про дитину. Бути або не бути в сім’ї малюку – дуже важливе питання, і відповідь на нього залежить не тільки від бажання батьків, але і від обставин.

Важливу роль в ухваленні доленосного для чоловіка і жінки рішення виконують такі чинники:

1. Фінансове питання може стати каменем спотикання для можливості сім’ї мати дитину. Міркуючи про те, чи вистачить грошей, щоб виростити малюка, більшість батьків виносить вердикт: дитина вимагає значних матеріальних вкладень. Чи є такий висновок просто констатацією факту, або ж основною причиною для того, щоб сказати: "Дитини не буде", залежить не стільки від реального матеріального положення сім’ї, скільки від оптимізму подружжя.

Є сім’ї, які живуть вельми скромно, але при цьому народжують по дитині в рік. Їх кредо: "Буде день – буде їжа", і якщо знаходиться тарілка супу і шматок хліба для одного малюка, знайдеться і для ще одного (двох, трьох…) Інші ж міркують інакше – ми ще не запрацювали достатньо, щоб прогодувати і виростити дитину. Адже у нього повинне бути все найкраще. Так проходить рік, п’ять, десять, а батьки, що не відбудуться, все ще вважають, що вони недостатньо добре здатні забезпечити свого малюка. На жаль, цей випадок більш сумний, оскільки ледве не в половині сімей, що міркують таким чином, діти не з’являються зовсім, або народжуються, коли батькам вже добре за тридцять: і вагітність носити важко і ризиковано, і народжувати нелегко, що вже говорити про грудне вигодовування і нічні підйоми новоспеченої мами.

2. Житлові умови. Зрозуміло, що сім’я студентів, що живе в гуртожитку, у меншій мірі може дозволити собі обзавестися потомством, ніж молода пара, що володіє щастям у вигляді (хоча б) знімної квартири. Або представте таку картину: хлопець приводить молоду дружину жити до своєї матері. Її будинок є однокімнатною хрущовкою, де і без молодожонів вже туляться мати хлопці, його батько і, наприклад, молодший брат. Звичайно, при бажанні можна знайти куточок і для малюка, але вся сім’я чудово розуміє, наскільки це буде важко, та і для дитини недобре жити в такому тісному задушливому приміщенні з натовпом дорослих навколо. Зрозуміло, люди живуть і в тяжчих умовах, але все таки, для того, щоб дати малюку можливість відносно нормально існувати в домашніх умовах, молодим батькам непогано мати хоча б окрему кімнату, не кажучи вже про квартиру.

3. Кар’єра. Чи зможе жінка дозволити собі носити вагітність і залицятися за дитиною, або у неї просто немає на це часу? Є три варіанти розвитку подій. Перше: майбутня мама наперед робить напрацювання, необхідні для того, щоб її короткочасний "вихід з ладу" пройшов з мінімальними втратами. Звичайно, постійно відсутня мама для малюка – не кращий варіант, але не кожна жінка може кинути кар’єру ради того, щоб народити дитину (це другий варіант розвитку подій). І третій випадок: жінка чекає, коли в роботі наступить передих. Але тут основна складність у тому, що така перерва може наступити надто пізно, або просто ніколи не трапитися, і у результаті "корисний працівник" залишиться без дітей.

4. Спосіб життя. Можливо, потенційна мама постійно знаходиться в роз’їздах, що не може позитивно позначитися на виношуванні дитини. Поїздки можуть бути пов’язані з роботою дружини або чоловіка, це не так важливо. Крім того, майбутні батьки просто можуть вести дуже бурхливий і надмірно активний спосіб життя: захоплюватися галасливими нічними гуляннями, стрибками з парашутом і подібними екстремальними видами спорту, або мати безліч шкідливих звичок. В цьому випадку проблема розв’язується простіше: від звичок відмовляємося, галасливі вечірки відсовуємо на другий план, а з парашутом пострибаємо, коли малюк підросте (якщо на той момент ризик ради отримання задоволення все ще здаватиметься виправданим).

5. Відносини один з одним. На жаль, дуже поширена ситуація, коли жінка прагне дитиною утримати чоловіка, який збирається піти з сім’ї. Іноді це їй вдається, але такий підхід багато в чому є нечесним, оскільки сім’я все ж таки повинна будуватися на основі любові і пошани один до одного, а не на "зобов’язання", пов’язаної з дітьми. Діти і будуть першими, хто постраждає від подібних відносин тата з мамою, адже вони дуже тонко відчувають напругу між людьми, і є своєрідними барометрами сімейного щастя – вправно визначають коливання в ту або іншу сторону. Висновок напрошується сам: краще всього, якщо дитина з’являється в ту пору, коли сімейні відносини стали більш-менш зрілими, і подружжя живе в світі і спокої.

6. Причини, по яких сім’я хоче мати дитину. Найпоширеніші:

– бажання мати дитину від улюбленого чоловіка (жінки);

– прагнення подарувати життя новій людині;

– вік, і як правило, це вік жінки; медицина вважає, що первістка бажано народити до двадцяти п’яти, в крайньому випадку – тридцяти років;

– громадська думка: пара боїться, що оточуючі обвинуватять їх в "житті для себе" і запідозрять в безплідності;

– прагнення бути як все: адже у більшості знайомих вже є діти;

– спроба зберегти сім’ю (про це вище)…

Якщо, поклавши руку на серці, ви признаєтеся собі, що хочете народити дитину через думку оточуючих або тому що чоловік йде, – залиште ці спроби. Народивши дитину, ви зрозумієте – він зовсім не розв’язав ваших проблем. І не вирішить. Не для того на світло діти є. У такому разі, ні в чому не винний малюк може виявитися зайвим, оскільки мета, ради якої він планувався, досягнута (або не досягнута – в даному випадку це не має значення).

Тільки перші дві причини мають право на існування і говорять про зрілість потенційних батьків і їх готовність до поповнення в сім’ї.

Перш ніж ухвалювати рішення про зачаття дитини, проаналізуйте – навіщо потрібен вам малюк, чи зможете ви стати йому гідними батьками, чи дозволяють особливості вашого життя створити крихті нормальні умови для життя і розвитку. Вирішувати – вам. Ми можемо тільки побажати успіхи вашій сім’ї і здоров’я майбутньому малюку, якщо ви ухвалите рішення в його користь.

Джерело www.roditeli.ua

Поділитися в...

Вас може зацікавити...