Вагітність і внутрішньоматкова спіраль

Вагітність і внутрішньоматкова спіральВнутрішньоматкова спіраль вже кілька десятиліть є досить надійним засобом запобігання від небажаної вагітності. Тим не менш, іноді жінки сумніваються, чи дає цей засіб стовідсоткову гарантію. Настільки реальні їхні побоювання? Чи можна завагітніти з встановленою спіраллю? Відповіді на ці та інші запитання читайте в нашій статті.
Різновиди внутрішньоматкових спіралей
Для того щоб відповісти на всі перераховані вище питання, варто спочатку розібратися, що ж це, власне, таке.
У сучасній медицині використовуються два основних види спіралей:
1. ВМС, які містять мідь і срібло. Їх встановлюють на строк до 7 років. Гарантія захисту від небажаної вагітності – 98%. Зазвичай ці спіралі не викликають дискомфорту і при правильному використанні не мають побічних наслідків.
2.  Нове покоління ВМС, встановлюється до 5 років. Вони містять гормони, що повільно виділяються в порожнину матки і перешкоджають зачаттю. Такі спіралі забезпечують високий ступінь захисту, але гірше сприймаються жіночим організмом, тому крім механічного впливу, надають ще й медикаментозний.
Які шанси зачати дитину з внутрішньоматковою спіраллю?
Це залежить від безлічі факторів, які ми розглянемо нижче. Але слід відразу зазначити, що ВМС не блокує зачаття, а запобігає можливість прикріплення заплідненої яйцеклітини до стінки матки. Іншими словами, спіраль «перериває» виношування на дуже ранньому терміні. Крім того, цей засіб не забезпечує безпеки при настанні позаматкової вагітності.
Шанси завагітніти зі спіраллю є у тих жінок, які забувають про необхідність регулярно відвідувати гінеколога. Це пов’язано з тим, що ВМС може мимоволі переміститися з порожнини матки в піхву.
Важливо використовувати встановлену спіраль рівно стільки часу, скільки вказано на упаковці заводом – виробником. Після закінчення часу засіб втрачає свої контрацептивні властивості, значить, спіраль необхідно вчасно замінити.
Коли може настати вагітність після вилучення спіралі?
Принцип дії звичайної (негормональної) ВМС заснований на механічному впливі на яйцеклітину. Отже, за твердженням лікарів, завагітніти можна відразу після видалення. Але практика показує, що в більшості випадків зачаття наступає тільки через кілька місяців після відмови від використання спіралі. Це потрібно враховувати, якщо ви плануєте народження дитини до певного терміну. Гінекологи радять почекати із зачаттям близько 4 місяців для повного відновлення слизової стінок матки.
Трохи статистики
Після вилучення спіралі, приблизно, у 30% здорових жінок настає вагітність вже через місяць, у 60% – через три місяці, у 10% – рік і більше.
Що робити якщо при використанні ВМС наступила затримка
У цьому випадку слід негайно звернутися до лікаря. Справа в тому, що, як говорилося раніше, вагітність при використанні спіралі цілком можлива. З іншого боку цей метод запобігання може спровокувати викидень.
При підтвердженні зачаття лікарі витягнуть спіраль. Зазвичай це відбувається без наслідків. І жінка виношує здоровеньку дитинку. Якщо ж виникли складнощі, то призначають переривання вагітності.
Наостанок хочеться нагадати, що використання внутрішньоматкової спіралі небажано при наявності деяких гінекологічних захворювань. Отже, перед тим як купувати ВМС пройдіть ретельне медичне обстеження. Також не рекомендується застосування спіралі жінкам що не народжували, тому що вона може спровокувати деякі ускладнення в той момент, коли ви вирішите поповнити сім’ю.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...