Вагітність і вегетаріанство

Вагітність і вегетаріанствоВегетаріанство сьогодні стало одним з найбільш популярних способів життя. Як і всяка система харчування, вегетаріанство має як свої позитивні, так і негативні сторони. Тому жінкам-вегетаріанкам, які планують незабаром стати мамами, корисно знати, наскільки безпечно зберігати звичний спосіб життя під час вагітності.

Вагітні жінки-вегетаріанки повинні обов’язково порадитися з лікарем для того, щоб скорегувати харчування з метою забезпечення нормальної кількості необхідних вітамінів і мікроелементів.

Класична медицина дотримується тієї точки зору, що в період вагітності все ж слід вживати в їжу продукти тваринного походження. Справа в тому, що для нормального розвитку плоду необхідний тваринний білок, вітамін D, а також вітаміни групи В, які людський організм отримує разом з тваринною їжею.

Так, вітамін D можна зустріти тільки в продуктах тваринного походження. Звичайно, в деяких рослинних продуктах він теж є, наприклад, в дріждях і в грибах лисичках, але цими продуктами не можна зловживати. Вітамін В2 і кальцій у великих кількостях міститься в молоці і продуктах з нього.

Заповнити недолік кальцію вагітним жінкам-вегетаріанкам допоможуть брокколі, білокачанна капуста, горіхи, буряк, кунжут. Вітамін В12 не присутній в рослинній їжі, тому заповнити недолік цього вітаміну можна тільки за допомогою вітамінно-мінеральних комплексів.

Якщо жінка не планує відмовлятися від вегетаріанства на період вагітності, то вона повинна обов’язково включити в свій раціон горіхи і боби – вони багаті необхідним організму білком. Перед варінням бобові потрібно замочувати, а першу воду при варінні слід обов’язково злити, щоб запобігти здуття живота. Багаті білком і зернові культури, особливо необроблені: кукурудза, гречка, овес, ячмінь.

Поповнити запаси вітаміну D в організмі можна соєвим молоком, прогулянками на свіжому повітрі, прийняттям сонячних ванн. Чорнослив, картопля, полуниця, пшеничні висівки, яблука – всі ці продукти допоможуть наситити організм вагітної вегетаріанки залізом і іншими корисними мікроелементами.

Вегетаріанська дієта прекрасна тим, що велика кількість овочів і фруктів дозволить наповнити організм матері та плоду всім комплексом необхідних елементів, а велика кількість клітковини запобігає забруднення організму шлаками, очищає нирки і сприяє кращій роботі кишечника.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...