Вагітність і передменструальний синдром. Як відрізнити

Вагітність і передменструальний синдром. Як відрізнитиПМС або передменструальний синдром, в «народному» розумінні, пов’язаний з підвищеною нервозністю жінки. Але якби все було так просто. Насправді, напередодні менструації представниці прекрасної половини людства стикаються з безліччю неприємних, а, часом, і хворобливих симптомів. Причому більшість з них дуже схожі на перші ознаки вагітності. Як же відрізнити одне від іншого?

Зміна смакових пристрастей

На солоненьке потягнуло? Значить вагітна! Ця «заїжджена» фраза вже стала крилатою. Проте, як під час ПМС, так і на ранніх термінах очікування малюка, смакові пристрасті змінюються. З’являється бажання «утрамбувати в себе» якомога більше цукерок і пиріжків або, навпаки, оселедця. Але на цьому схожість закінчується.

Традиційний токсикоз, який сприяє дивним харчовим метаморфозам, проявляється, приблизно, на 5-6 тижні вагітності, тобто вже після очевидної затримки місячних. Тобто сплутати токсикоз з проявами ПМС складно.

Іноді, в період очікування дитини, жінка відчуває бажання їсти незвичні для неї продукти або їх поєднання. У рідкісних випадках виникає тяга до взагалі неїстівних речей. Наприклад, хочеться погризти крейду. Такий стан речей лікарі асоціюють з нестачею в організмі майбутньої мами якихось вітамінів або мікроелементів. Але й даний стан, традиційно, виникає на більш пізніх термінах вагітності. У перші дні зачаття маминих «запасів» енергії ще більш ніж достатньо для двох.

Втома

Під час вагітності в організмі жінки підвищується кількість гормону прогестерону, злегка знижується тиск і кількість цукру в крові. Подібний стан характерний і перед початком менструації. Єдина відмінність у тому, що з початком виділень рівень гормонів стабілізується. При вагітності процес більш тривалий. Тому сказати чи є підвищена стомлюваність ознакою швидкого поповнення в родині однозначно складно.

Збільшення грудей

Може бути симптомом і ПМС, і вагітності. Відрізнити ознаки досить важко. Лікарі рекомендують звертати увагу на їх тривалість. Перед менструацією, в нормі, груди можуть набрякнути і / або погрубіти на пару днів. Під час очікування немовляти цей стан розтягується на всі 9 місяців.

Болі

З початком вагітності жінка може відчувати легкий біль внизу живота протягом пари днів. Це пов’язано з процесом прикріплення плодового яйця до стінки матки. Передменструальні болі (якщо вони є) зазвичай сильніші й триваліші.

Крім того, в період ПМС іноді з’являються неприємні відчуття в області попереку. Для вагітності вони характерні тільки в третьому триместрі.

Перепади настрою

Вагітні зазвичай схильні до різких стрибків настрою. Причому як в позитивну сторону (радість, бажання сміятися «на рівному місці»), так і в негативну. Перед менструацією частіше виникають тільки негативні відчуття (роздратування, бажання поплакати або покричати на кого-небудь).

Поділитися в...

Вас може зацікавити...