Вагітність і мобільний зв’язок

Вагітність і мобільний зв'язок Мобільний телефон – одне з головних винаходів людства минулого століття. Воно радикально змінило життя практично кожного з нас. Якщо раніше, виходячи на вулицю, середньостатистична домогосподарка замислювалася про те, чи не забула вона покласти в сумку ключі і гаманець, то тепер лідируючу позицію в даному списку міцно займає мобільник. Сучасні виробники, в конкурентній боротьбі, придумують все більше і більше опцій для маленького гаджета. До речі, за статистичними дослідженнями на одного дорослого жителя доводиться 2 телефони (навіщо – не зовсім зрозуміло, але факт залишається фактом).

Іншими словами наше життя вже просто не представляється можливим без мобільників. Закономірно виникає питання, а чи не шкідливі електромагнітні випромінювання стільникових? Особливо для майбутніх мам.

Однозначної відповіді на це питання немає і бути не може в силу того, що мобільні пристрої для зв’язку з’явилися відносно недавно, і на широкомасштабні дослідження в цій області поки не було часу. Крім того, піддавати під час дослідів випромінюванню народженого малюка, природно, ніхто не буде. Проте існуючі на сьогоднішній момент попередні висновки вчених-генетиків, які проводять експерименти над тваринами дають невтішні результати.

Електромагнітне поле руйнує клітини головного мозку і погіршує кровообіг, що негативно впливає на розвиток хромосом у зародка. Крім того, якщо майбутня мама страждає від захворювань щитовидної залози її стан може суттєво погіршитися. Також однозначно доведено, що при наявності в організмі ракових клітин, під впливом випромінювання від мобільного телефону починається їх неконтрольоване ділення.

Як бачимо привід для занепокоєння, все-таки, є. Але, як показує практика, повністю відмовитися від звичних досягнень цивілізації – неможливо. Значить, необхідно звести негативний вплив мобільника до мінімуму.

Для цього досить дотримуватися декількох правил:

  1. Постарайтеся не носити телефон в кишені і, тим більше, на грудях. Використовуйте для цього сумку. Останнім часом у продажу також можна зустріти одяг з кишеньками для стільникового, виконаними зі спеціальної тканини, що істотно зменшує проникнення шкідливого випромінювання.
  2. Використовуйте мобільник тільки в разі реальної необхідності. Задушевна розмова з подругою на пару годин хоч і є дуже важливою частиною психологічної розрядки, вкрай корисною в період очікування малюка, тим не менше, краще перенести на момент безпосередньої зустрічі де-небудь у парку.
  3. Пам’ятайте, що максимальне випромінювання йде в момент пошуку мережі та дозвону. Тому заведіть звичку після набору номера потримати телефон в руці ще близько трьох секунд і тільки після цього підносити до вуха.
  4. Не користуйтеся гаджетом в місцях з поганим зв’язком. Рівень випромінювання тут вище.
  5. Не забувайте про гарнітуру «вільні руки» у вигляді навушників і мікрофону на проводці, яка поставляється разом з мобільником. А ось блютуз-пристрої, що надягають на вухо, навпаки, заховайте в дальній ящик.
  6. Не зберігайте телефон поруч з ліжком.
  7. Купуючи стільниковий, звертайте увагу на наявність сертифікатів безпеки. Крім того, в інтернеті можна знайти список фірм, що відповідально відносяться до рівня електромагнітного випромінювання власної продукції.
  8. Слідкуйте за раціоном харчування. Якщо ви досі цього не зробили – обов’язково доповніть меню продуктами, що містять антиоксиданти.

Постарайтеся виконувати ці нехитрі правила як під час вагітності, так і після пологів. А також не забудьте розповісти про них своїм старшим діткам.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...