Вагітність і домашні тварини

Вагітність і домашні твариниРано чи пізно перед багатьма майбутніми мамами постає питання, наскільки небезпечно сусідство з домашніми тваринами?

До слова сказати, раніше до домашніх тварин ставилися не в приклад спокійніше. Традиційна сім’я мала, як мінімум, кішку або собаку, а то й цілий хлів корів, кіз, курей та іншої живності. Селянка, будь вона навіть при надії, спокійно виконувала всю жіночу роботу по господарству, особливо не замислюючись про можливі наслідки. Причиною тому було не стільки гарне здоров’я, скільки недолік знань у даному питанні. У ті часи люди ще не могли зіставити хвороби дитини з наявністю чотириногих домашніх улюбленців.

У наш час досліджено безліч захворювань, що передаються людині від тварин. Частина з них переможені, наприклад, віспа. З деякими справляємося за допомогою вакцинації, зокрема, зі сказом. Але, досі, залишаються і приховані загрози, здатні завдати непоправної шкоди здоров’ю маленької крихти.

Улюблені кішки

Один з найбільш неприємних сюрпризів, який може піднести милий мурлика – токсоплазмоз. За статистикою це відбувається в одному випадку зі ста. Цифра ніби і невелика, але чи варто ризикувати?

Токсоплазмоз – паразитарне захворювання, яке, в більшості випадків протікає в прихованій формі. Може проявити себе легким нежитем, невисокою температурою і збільшеними лімфовузлами. Ускладнень, практично, не буває. Після одужання в організмі виробляється стійкий імунітет до цього виду хвороби. Але! Все це не відноситься до майбутніх мам. Токсоплазмоз має властивість передаватися ще не народженій дитині. Він може призвести до порушень нервової системи дитини, глухоті і сліпоті. Особливо небезпечний у першому триместрі.

Але є і хороша новина. На початку вагітності, а краще до її настання, можна зробити аналіз крові на наявність антитіл до захворювання. Як вже говорилося вище, другий раз заразитися токсоплазмозом не можна. Тому при імунітеті до хвороби переживати не варто. Якщо ж з’ясується, що ваш організм беззахисний перед хворобою, а кішка в будинку присутня – віднесіть її до ветеринара. Тварині також зроблять аналізи. Якщо «все чисто», то позбавлятися від улюблениці необов’язково. Досить стежити, щоб тварина не виходила на вулицю і не спілкувалася з іншими хвостатими. Крім того, не забувайте, що годувати воркота необхідно тільки тією їжею, яка пройшла теплову обробку. Інакше є шанс підхопити інших неприємних паразитів.

Собаки

Зробіть вашому улюбленцю щеплення від сказу! Це захворювання летальне для людини, тому в разі укусу тварини в здоров’я якого є хоч найменші сумніви, вам доведеться пройти серйозний курс імунізації, непорівнянний з вагітністю.

В іншому до собаки варто ставитися також як і до кішки.

Птахи

Можуть бути переносниками орнітозу – важкого захворювання, яке стоїть в одному ряду із запаленням легенів або менінгітом. Плоду воно не передається. Але висока температура і серйозні ліки, особливо на початку вагітності можуть бути вкрай небезпечні.

Крім того, птахи, також як і інші домашні тварини є джерелом алергенів.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...