Вагітність: бути чи не бути. І, головне, з якого разу?

Вагітність бути чи не бути. І, головне, з якого разуЯкщо ви з потенційним татом давно мрієте про рожевощокого карапузика, якого зазвичай приносить у дзьобі лелека, то напевно прикладаєте до цього всіх можливих зусиль. Але, не так уже й рідко, трапляється, що, скільки не старайся, а другої заповітної полосочки на тесті як немає, так і не було. У такі хвилини стає трохи прикро. Адже всі чули історії як деяким щасливим парам пощастило зачати дитину буквально з одного разу.

А яка, насправді, ймовірність завагітніти в «першу шлюбну» ніч?

Давайте спробуємо підрахувати статистичну вірогідність. З математикою знайомі? Відмінно, тоді почнемо. Будемо враховувати, що середній цикл жінки становить 28 календарних днів. Максимальна ймовірність зачати при регулярному циклі припадає всього на два з них. Це, так звана, овуляція. Сперматозоїди можуть «чекати» дозрівання яйцеклітини близько 2 днів. Деякі лікарі збільшують цей період до п’яти, але ймовірність, чесно кажучи, досить мала.

Іншими словами, на 28 днів випадає 4 підходящих для зачаття. Або трохи більше 14%.

На жаль, ця цифра не відображає реальної ситуації. Необхідно враховувати, що далеко не кожен сперматозоїд здатний запліднити яйцеклітину. У середньому, лікарі зараз говорять про досить погані якості насінної рідини і дотримуються думки про, приблизно, чверті життєздатних сперматозоїдів, що виробляються організмом чоловіків. Таким чином, наведені вище розрахунки, слід скоротити ще відсотків на 25.

Що ж виходить? Ймовірність завагітніти після першого разу у жінок зі стабільним циклом існує. Але вона досить – таки мала. Тому не варто засмучуватися, якщо у вас відразу «нічого не вийшло».

Давайте перейдемо тепер від математики до статистики.

Близько половини жінок, які мріють про малюка (втім, і не мріють теж) вагітніють при регулярному статевому житті без запобігання протягом 3 місяців. Протягом півроку ця цифра зростає до 75%. І до кінця 12-ти місяців від початку планування лелека «починає збиратися в дорогу» до 90% сімейних пар.

Що заважає зачаттю?

За умови активної роботи в даному напрямку, існує ряд факторів, які знижують вірогідність поповнення родини. Або, краще сказати, трохи відсувають строки. Насамперед, це нестабільний цикл. Якщо жінка не може обчислити точний час овуляції, то і шанси зачати малюка у неї дещо зменшуються. Крім того, серйозну роль відіграє вік. Якщо брати за точку відліку період з 19 до 24 років, то на наступному етапі життя, а саме, після 25-ти ймовірність завагітніти з першого разу знижується на третину, а по досягненні 33-х років падає в половину. Чим ближче 40-річний бар’єр, тим сильніше виснажуються яєчники і частіше відбуваються гормональні збої. Тим не менш, якщо ваш вік «трохи за», не варто впадати у відчай. При доброму здоров’ї шанси зберігаються. Більше того, за даними тієї ж статистики, в більш зрілому віці збільшується ймовірність завагітніти двійнятами.

І останній важливий фактор – регулярність статевих актів. Попросту кажучи, чим частіше секс, тим краще. А також навпаки. Але, як не дивно, до певного моменту. Лікарі стверджують, що якщо протягом місяця статевих актів буде більше 20, то шанси завагітніти перестають стрімко зростати. Це пов’язано зі значним зниженням якості сперми.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...