Вагітність і алкоголь: що робити, якщо святкувати, але не знали про дві смужки

Ви тільки що дізналися про вашу цікаву ситуацію. А що ви думаєте про першу чергу? Просто прийшов Новий рік і ви дозволили собі трохи (або багато) шампанського, не підозрюючи про вагітність?

Що робити?

Отже, однією з найпоширеніших претензій до себе в початковий період вагітності – вживання алкоголю.

Якби ж можна було повернутися в минуле! Але тоді ви ще не знали, що ви були вагітні. Але відповідно до ваших розрахунків, дитина вже була. Почнемо з того, що в минулому нічого не можна міняти. Так що це безглуздо звинувачувати себе.

Нехай вас втішить той факт, що на самому початку плід досить автономний і не пов’язаний з кровотоком матері, тобто алкоголь не вплинув на нього! Адже запліднення відбувається в фаллопієвих трубах, потім яйцеклітина ще кілька днів, рухається по них і тільки потім фіксується в матці.

Таке можливо тільки після своєрідної «перевірки» організму. Якщо плід є життєздатним, вагітність триває. В іншому випадку плід не фіксується та у жінки починається менструація (можливо з невеликою затримкою, через пару днів, але вона навіть не запідозрить, що вагітність була).

Іншими словами: якщо б ви зашкодили вашій дитині, ви не були б вагітні.

Але з того моменту як дізналися важливі новини, будьте відповідальними. Річ у тому, якщо тест показує дві смужки вказує на те, що плід вже прикріплений до стінок матки. І що у вас тепер є загальний приплив крові.

Відтепер будь-який негативний вплив впливатиме і на плід! І вживання алкоголю, і приймання ліків. Особливо важливо для формування всіх органів і систем період від 3-го до 13-го тижня. Далі, його тіло активно вдосконалюється.

Що можна зробити? З цього моменту і протягом всієї вагітності відмовитися від алкоголю навіть у невеликих кількостях.

Хоча, давайте будемо чесними, трапляється, що чомусь виникає бажання. Таким чином, наша свідомість реагує на суворі заборони. Тому в самих рідкісних випадках допускається пара ковтків вина хорошої якості чи маленький ковток шампанського. Але це все! Ваше завдання безпечно нести здорову і міцну дитину. Не зашкодьте йому!

Поділитися в...

Вас може зацікавити...