Вагітність в 40 років

Вагітність в 40 роківЛікарі відзначають з кожним роком все більше збільшується вік жінок які хочуть стати мамами. І правда, якщо якихось півстоліття тому нормою для жінки вважалося завагітніти і народити до 17-20 років, а сьогодні часто можна побачити вже зрілих жінок, що наважуються на вагітність. Причинами пізньої вагітності (35-40 років) може бути і неможливість завагітніти до цього віку, і орієнтованість жінки в юності і молодості на вирішення особистих проблем.

Як би там не було, вагітність – це завжди радість, навіть в 40 років, навіть якщо вона несподівана. Новина про те, що в такому віці в утробі вже відносно досвідченої жінки забилося нове серце, може і приголомшити, і схвилювати, а когось навіть обурити. Але не варто звертати увагу на «обурених» – на щастя, народжувати не їм, і псувати настрій нам, вагітним, не варто. Адже ми хочемо виносити здорову і міцну дитинку, і в майбутньому дати їй все тільки найкраще. А для цього хвилювання і стреси ми просто зобов’язані виключити з нашого повсякденного життя!

Вагітна у віці 40 років жінка, безумовно, повинна більш відповідально підходити до питання виношування дитини. Благо, в такому віці і життєвого досвіду, і здібності зібратися з думками і прийняти правильне рішення у жінки більше, ніж у юної 20-річної дівчини. Та й, як правило, вагітність у 40-річних настає в результаті її планування і відповідної до неї підготовки. І, тим не менш, трепетне ставлення до себе і до плоду, що розвивається в жінці, в такому віці просто необхідно.

Перше, що невідкладно потрібно зробити – це звернутися за консультацією до лікаря і стати на облік. 40-річним вагітним жінкам необхідне посилене регулярне лікарське спостереження, яке допоможе запобігти будь-яким небажаним речам. Справа в тому, що вагітність в 40 років значно збільшує ризик потенційних ускладнень, таких як генетичні відхилення, плацентарна недостатність, діабет, високий тиск, пізній токсикоз. При регулярних медичних обстеженнях всіх цих проблем можна уникнути, а тому медичний контроль при пізній вагітності виходить на перший план.

Оскільки ризик генетичних порушень у плоду 40-ка річної вагітної сильно підвищується (більше 70% дітлахів із синдромом Дауна народили жінки після 35 років), вагітним призначають ранню діагностику. УЗД дозволяє виявити грубі анатомічні вади розвитку. На 16-20 тижні вагітності «пізній» мамі призначать аналіз крові з вени: для визначення генетичних відхилень плоду. За його результатами лікар прийме рішення, чи направляти вагітну на більш точні дослідження.

Говорити про те, що на час вагітності необхідно забути про шкідливі звички (куріння, вживання алкоголю та кави) безглуздо – це обов’язкова умова для вагітних в будь-якому віці. Якщо ж мова йде про заплановану вагітність, то краще «зав’язати» з цими самими шкідливими звичками ще як мінімум за півроку до зачаття дитинки: так  як є можливість у кілька разів підвищити шанси благополучних пологів і того що малюк народиться абсолютно здоровим.

Також не зайвим буде згадати і про посилення уваги до режиму і продуктів харчування щасливою 40-річної вагітної. Регулярне споживання корисних продуктів забезпечить жінці добре самопочуття, а дитинці – надходження поживних речовин. Є сенс переглянути свій дієтичний план на користь свіжих овочів і фруктів, круп та кисломолочних продуктів. Також користь принесе прийом фолієвої кислоти: вона здатна зміцнити здоров’я як матері, так і саму дитинку. Благотворно впливають на здоров’я і помірні фізичні навантаження (після консультації з лікарем), часті прогулянки по свіжому повітрю. Доцільним буде максимальне виключення стресових ситуацій з життя, також слід більше відпочивати.

Вагітність в 40 років, при дотриманні певних умов, протікає нормально і без відхилень. Навіть якщо в процесі пологів медики вдаються до кесаревого розтину, малюки в більшості випадків народжуються здоровими, а мами залишаються щасливими. Пізня вагітність – це просто трохи більше відповідальності, трохи більше уважності, трохи більше любові до себе і до свого майбутнього малюка. У зрілої жінки, як правило, є все для того, щоб подарувати світу міцне і повноцінне немовля: мудрість, статус в суспільстві, спокій і життєвий досвід. А головне – любов до дітей і, зокрема, до свого майбутнього малюка.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...