Вагітність у 6 місяців

6-misyaciv-vagitnistПозаду «екватор», добігає кінця другий триместр вагітності. На терміні 6 місяців вагітності несподівано з’ясовується, що Ваше положення вже явно помітно з боку, а малюк все частіше нагадує про себе відчутними стусанами!

Стежимо за здоров’ям на 6 місяці вагітності

Медики відзначають, що у вагітних жінок можуть розвиватися захворювання, до яких організм уже був схильний, тому потрібно уважно стежити за станом здоров’я. 6 місяць вагітності часто приносить загострення варикозу, який може спровокувати збільшення ваги. Полегшити стан допомагають спеціальна компресійна білизна і препарати, які призначаються лікарем. Через нестачу кальцію в організмі або через тиск зростаючої матки на нервові закінчення можуть траплятися м’язові спазми ніг.

Нирки вагітної працюють з підвищеним навантаженням, через що іноді вже на шостому місяці починаються набряки. Дефіцит заліза, або анемія може привести до недостатнього постачання плода киснем і викликати відхилення в його розвитку.

Як тільки почнеться шостий місяць вагітності, рекомендується завжди брати з собою обмінну карту вагітної.

Максимум комфорту

Ви й самі відчуваєте, як з кожним тижнем збільшується навантаження на організм. Прискорюється обмін речовин, тому необхідно трохи збільшити калорійність денного раціону харчування. У ньому мають бути присутні продукти, що підвищують рівень гемоглобіну – відварна яловичина і печінка. Клітковина, яка міститься в овочах, допомагає уникнути запорів. Щоб зменшити набряки, необхідно обмежити вживання солі та копченостей – вони перешкоджають виведенню води з організму.

Через розтягнення шкіри на животі на 6 місяці вагітності може з’явитися свербіж, від якого рятують спеціальні креми та мазі. Можливо, Вам вже пора використовувати дородовий бандаж, він підтримує тонус м’язів і запобігає появі розтяжок. Пийте більше чистої води і натуральних соків, не відмовляйтеся від прогулянок на свіжому повітрі. Більше відпочивайте, підклавши під ноги подушку або валик, носіть зручне взуття без підборів.

6 місяць вагітності : розвиток малюка

На другому плановому УЗД, яке зазвичай призначається на цьому терміні, малюк виглядає вже зовсім як новонароджений – можна розрізнити навіть риси його обличчя. Починає функціонувати ендокринна система дитини, органи травлення здатні засвоювати поживні речовини з навколоплідної рідини. Серцебиття можна прослухати не тільки за допомогою апаратури, але і звичайним стетоскопом.

Швидше за інших органів зростає головний мозок, вага якого за цей місяць може збільшитися в п’ять разів! До кінця 24-го тижня маса тіла малюка складає близько 0,7 кг, а зріст – приблизно 300 мм.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...