Вагітність та захворювання нирок

Вагітність та захворювання нирок
Під час вагітності бувають загострення хронічного пієлонефриту, гломерулонефриту, сечокам’яної хвороби. Загострення може виникнути вже в ранні терміни вагітності в 15-16 тижні. Виявляється це болем в поясниці, затримкою і зменшенням кількості сечі, що виділяється, хворобливістю під час сечовипускання, появою набряків на руках і ногах, поясниці.

Поради жінкам, страждаючим якими-небудь захворюваннями нирок:

1. Перш ніж планувати вагітність, обов’язково проконсультуйтеся із спостерігаючим Вас нефрологом або урологом і акушером – гінекологом. При необхідності вони направлять Вас на обстеження в спеціалізоване відділення лікарні, де перевірять функціональний стан Ваших нирок.

Якщо виявиться, що нирки не повністю виводять з організму продукти обміну речовин, ні вагітніти, ні народжувати не можна. У організмі відбувається накопичення шкідливих речовин, що спричиняє за собою необоротні зміни у всіх органах і тканинах, а в особливо важких випадках – навіть загибель плоду і самої жінки.

Ретельне обстеження повинна пройти жінка, страждаюча гломерулонефритом. Як правило, навіть за умови збереження функції нирок, вагітність допустима тільки тоді, коли захворювання знаходиться у стадії стійкої декомпенсації, тобто тривалий час протікає без загострень і не супроводжується підвищенням артеріального тиску. Тому що відомо, що якщо при гломерулонефриті артеріальний тиск до вагітності періодично підвищувався, то вагітність протікає значно важче, при дуже високому артеріальному тиску, і її часто доводиться переривати після 20-22 тижнів.

Дуже багато обставин враховують лікарі, перш ніж дозволити народжувати жінці, у якої видалена одна нирка. Це питання розв’язується позитивно, якщо нирка, що залишилася, абсолютно здорова і компенсує роботу видаленої, і якщо після операції пройшло не менше року-2 років.

Жінкам, що мають вроджені вади розвитку нирок або ниркових судин, дозволяється виношувати вагітність тільки після операції, що виправляє ці вади.

Не стоїть, прагнучи в що б те ні стало народити дитину, нехтувати небезпекою для здоров’я і життя. Тому як, якщо протипоказання для виношування дитини виявляться вже під час вагітності, доведеться переривати вагітність, а це приведе до загострення захворювання з важкими наслідками.

2. Якщо вагітність не протипоказана, зразу ж після її настання звернетеся в жіночу консультацію. Оскільки акушеру-гінекологу, нефрологу і урологу важливо знати, якою функція нирок була на початку вагітності, щоб правильно судити про її зміну у міру розвитку вагітності. Вагітна повинна постійно знаходитися під контролем, неодноразово госпіталізуватися в стаціонар для контрольного обстеження і лікування. Пам’ятайте, госпіталізація обов’язкова і не ухиляйтеся від неї.

Як впливає вагітність на захворювання нирок?

Під час вагітності бувають загострення хронічного пієлонефриту, гломерулонефрита, сечокам’яної хвороби. Загострення може виникнути вже в ранні терміни вагітності в 15-16 тижнів. Виявляється це болем в поясниці, затримкою і зменшенням кількості сечі, що виділяється, хворобливістю під час сечовипускання, появою набряків на руках і ногах, поясниці. У таких випадках необхідна термінова госпіталізація. Проте, найчастіше загострення виникає між 26 і 30 тижнями, коли матка, що інтенсивно росте, починає здавлювати сечоводи. В результаті порушується відтік сечі, активізується інфекція в нирках.

Як впливають захворювання нирок на перебіг вагітності?

Вагітність в цьому випадку часто ускладнюється токсикозом другої половини (гестозом), який протікає набагато важче і погано піддається лікуванню. Дуже часто розвивається анемія вагітних, порушується функція плаценти. Все це може привести до порушень розвитку плоду.

Як проводяться пологи?

У 36 тижнів вагітна повинна бути госпіталізована в пологове відділення для підготовки до пологів. Проводиться профілактичне лікування, направлене на поліпшення стан плоду, попередження ускладнень у матері в післяродовому періоді.

Пологи ведуться через природні родові шляхи з введенням спазмолітиків, засобів, що знижують артеріальний тиск, знеболюючих. Операція кесарева перетини виробляється при супутніх акушерських ускладненнях.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...