Вагітність та кішка вдома

Вагітність та кішка вдомаДля майбутнього малюка велику небезпеку становить захворювання матері – токсоплазмоз. Давай розберемося, що потрібно знати вагітній про цю недугу і як від нього вберегтися.

Мабуть, коли ти будеш ставати на облік в жіночій консультації, тобі запропонують здати аналізи на TORCH-інфекції. Перші букви цієї абревіатури і означають токсоплазмоз – паразитарне захворювання людини і тварин, яке викликається найпростішими мікроорганізмами. Підступність їх у тому, що часто недуга ніяк не проявляється і зараження може пройти непомітно. Однак у гострій формі хвороба дає ускладнення на плід: впливає на центральну нервову систему, мозок, зір … Не допусти цього!

Все залежить від терміну

Для карапуза в животику дуже небезпечне первинне зараження токсоплазмозом мами. Але якщо цю недугу ти перенесла раніше (за певний час в організмі вже встигли виробитися антитіла), він може пройти непомітно і для малюка.

У першому триместрі ризик зараження при захворюванні мами складає 15-20%, у другому – 30%, в третьому – 60%.

Незважаючи на те, що ризик зараження збільшується пропорційно терміну вагітності, тяжкість його проявів знижується (до кінця вагітності іноді вони відсутні взагалі).

Є й інша новина: після перенесеного захворювання в людини виробляється стійкий імунітет, тому повторна зустріч з паразитом вже не страшна.

Прийми до уваги цю інформацію! Гарненько подумавши і зваживши всі “за” і “проти”, все-таки перевірся на TORCH-інфекції. Особливо якщо ти обожнюєш милих пухнастих і, як виявилося, таких непростих котів…

Кому потрібно обстежитися?

Є думка, що токсоплазмозу повинні побоюватися любителі м’яса (м’ясо тварин, птахів може бути заражене!), господарі домашніх вихованців і ті, хто не проходить повз Барсика і Мурочки на вулиці. Однак існує й інша гіпотеза: у людей, які давно і тісно спілкуються з братами нашими меншими, вже встиг виробитися імунітет на цю хворобу.

У кожному разі, щоб не мучити себе здогадками і не переживати даремно, варто вирішити це питання: здати аналізи і дізнатися, чи є у тебе привід для занепокоєння.

Для діагностики токсоплазмозу вагітним призначають ПЛР крові.

Цей аналіз точно визначає наявність або відсутність інфекції в організмі, але на жаль, він не показує її давність. А це вкрай важливо!

Щоб дізнатися коли відбулося зараження, тобі запропонують пройти ІФА-обстеження крові на антитіла до токсоплазм класів IgM та IgG.

Тести на імуноглобуліни показали наявність LgM і відсутність LgG? Це сама несприятлива ситуація. Вона говорить про те, що зараження сталося нещодавно. Можливо, у зв’язку з цим, потрібно провести ще і дослідження навколоплідних вод (плодовий міхур проколюють голкою через перед черевної порожнини).

LgM немає, а є LgG? Значить, колись ти зустрічалася з інфекцією і в даний час вона не є небезпечною.

Імуноглобуліни в тебе не виявлено? Дотримуйся запобіжні заходи, щоб і надалі не підхопити недугу!

Прощавайте, Мурчики?

Домашнього лікування токсоплазмозу, на жаль немає. Інфікованим вагітним лікарі призначають спеціальну терапію в стаціонарі, а всім іншим, як не прикро, часто радять позбутися вихованців. Шкода розлучатися? Можливо, це й не потрібно! Перш ніж робити такий крок, попроси чоловіка, маму здати на аналіз в ветклініку фекалії своєї кішки і встановити, чи не заражена вона токсоплазмозом. Якщо ні (ура! улюблена кішка залишається вдома!). Постарайся захистити її (і себе відповідно) від цього захворювання: не годуй сирим м’ясом, рибою, не давай спілкуватися з родичами і не випускай на вулицю. Хочаб, до тих пір, поки у тебе не народиться маленький.

Результати аналізів показали, що тварина – носій токсоплазмозу (при цьому у тебе його не виявили)? Ймовірно, на весь період твоєї вагітності доведеться підшукати кішечці тут інший будинок. Віддай її мамі, попроси придивитися за нею подругу. Буде непогано, якщо тимчасові господарі зможуть і підлікувати тварину (попроси близьких сходити з кішкою до ветеринара, щоб їй призначили необхідні препарати і розписали схему їх прийому). І не переживай! Скоро ви зустрінетеся. І це буде безпечно!

Профілактика

Токсоплазмоз куди легше запобігти, ніж лікувати. Нехитрі способи допоможуть тобі вберегтися від цієї недуги.

Готуєш котлети, відбивні, рагу? Сире м’ясо обробляв на окремій дошці і тільки в рукавичках. Ретельно його прожарювати, проварюють або тушкують. Овочі та фрукти гарненько мий під проточною водою.

При роботі на городі, в саду старайся, щоб земля не потрапляла на руки (краще використовувати рукавички). На шкірі можуть бути мікротріщини, через які запросто проникає в організм інфекція.

Улюблена кішечка, скучивши за день, лащиться, треться об твоє обличчя? Під час вагітності відмовся від таких проявів ніжності. Як відзначають фахівці, в котячої слині і виділеннях з носа теж можуть бути токсоплазми! Хоча, звичайно, частіше вони знаходяться в фекаліях котів. Так що, якщо є така можливість, доручи прибирання туалету домашньої тварини комусь іншому.

Матеріали взято з сайту: www.ivona.bigmir.net

Поділитися в...

Вас може зацікавити...