Вагітність та геморой

Вагітність та геморойОчікування дитини — один з найпрекрасніших і хвилюючих моментів в житті жінки. Але, крім приємних моментів, в цей період криється багато «сюрпризів» для жіночого здоров’я. Один з них — геморой, рідко обговорюваний вголос…

Під час вагітності деякі жінки можуть відчувати дискомфорт, що нагадує симптоми геморою ("геморой вагітних"). Це не хвороба. Після пологів його симптоми зникають у більшості жінок. Проте, вагітність може провокувати або посилювати вже наявний геморой. Після пологів же геморой виникає у третини жінок.

Що таке геморой?

Геморой — захворювання заднього проходу, пов’язане із збільшенням об’єму внутрішніх гемороїдальних сплетень і їх надмірною рухливістю, вони зміщуються до виходу або випадають із заднього проходу, тромбуються і кровоточать.

Як запобігти появі геморою під час вагітності і пологів?

З метою зменшення застою крові в органах малого тазу рекомендуються прохолодні підмивання не менше трьох разів на день, щоденна гімнастика (проконсультуйтеся з вашим акушером), піші прогулянки, збалансоване живлення з великою кількістю послабляючих продуктів. Підтримуючі пояси і бандажі не повинні бути тугими.

У який період вагітності найбезпечніше лікувати геморой?

Від геморою краще позбавлятися до вагітності. В період вагітності ж найбільш відповідним для лікування є другий триместр — з 14 по 26 тиждень вагітності.

Які методи застосовуються для лікування геморою у вагітних?

Найчастіше застосовується лігирування латексними кільцями, склеротерапія, або лікування з використанням апарату Surgitron. Класичне хірургічне втручання під час вагітності виконується тільки при загрозливих ускладненнях: утиску і некрозі гемороїдальних вузлів, або масивній кровотечі.

Як позбавитися післяродового геморою?

Лікування післяродового геморою проводиться за загальними правилами. Якщо геморой лікувати сучасними методами (маються на увазі малоінвазивні втручання), причому в ранні терміни — в перші два-три тижні після пологів, він зникає безслідно.

А що таке малоінвазивні методи лікування?

Інша назва цих методів — безопераційне. Малоінвазивні методи не заподіюють болю і виконуються в амбулаторних умовах.

Джерело: medicina

Поділитися в...

Вас може зацікавити...