• Без категорії

Вагітність: що відбувається з волоссям?

Вагітність: що відбувається з волоссям?

Вагітність – це величезна радість і час великих змін.

Під час вагітності, як відомо, гормональний фон організму жінки значно змінюється завдяки збільшенню вмісту жіночих гормонів в крові. Це призводить і до безлічі змін в зовнішності майбутньої мами.

Волосся при вагітності також чуйно реагує на рівень гормонів – як правило, волосся менше випадає і швидше росте, від чого зачіска стає більш об’ємною і здоровою.

Крім того змінюється і діяльність сальних залоз – волосся може стати як жирнішим, так і сухішим. Давайте розберемося в особливостях догляду за волоссям при вагітності. Якщо під час вагітності випадає менше волосся, то після вагітності, з поверненням гормонального фону в норму, випадання посилюється – випадають ті волосини, які повинні були випасти, але не випали під час вагітності.

Не варто переживати через це – скоро стан волосся повернеться до первісного і все налагодиться. Однак повноцінне харчування та вітамінні маски під час і після вагітності допоможуть вам зменшити випадання волосся. До речі, помічено, що волосся випадає менше при тривалому годуванні малюка грудьми, а при ранньому відлученні від грудей випадання посилюється.

Однак трапляється й так, що під час вагітності волосся, навпаки, посилено випадає. Зазвичай це пов’язано з тим, що всі запаси кальцію і вітамінів в організмі йдуть на розвиток малюка, а волосся забезпечується за залишковим принципом.

Тому, якщо підчас вагітності у вас посилилося випадання волосся, переглянете свій раціон і зверніть увагу на ваш емоційний стан – можливо, у зв’язку з вагітністю ви занадто сильно переживаєте – стрес, недосипання, перевтома є також однією з основних причин випадіння волосся.

Ви можете помітити зміну типу вашого волосся – воно стає більш жирним або, навпаки, більш сухим, іншим на дотик. Все це – тимчасові зміни, які зникнуть незабаром після пологів.

Чи можна стригтися під час вагітності? Старовинне повір’я, що стригти волосся вагітним жінкам не можна (гірше пройдуть пологи або здоров’я малюка не буде таким міцним), не отримує ніякого наукового або досвідного підтвердження. Однак,якщо ви вірите в містичну силу довгого волосся для жінки і для вас це важливо,ви маєте повне право не підстригатись весь період вагітності.

А ось фарбувати волосся при вагітності варто дуже обережно. Принаймні, в перший триместр вагітності, коли відбувається внутрішньоутробна закладка органів і систем плода. Те ж стосується і хімічної завивки волосся. Якщо для вас важливо здоров’я ваше і майбутньої дитини – постарайтеся не фарбувати волосся і не вдаватися до хімічної завивки або довготривалої укладки.

В цілому догляд за вашими волоссям при вагітності може незначно змінитися – можливо, воно буде вимагати більш частого або більш рідкісного миття. Але бажано зробити догляд більш дбайливим і зменшити хімічне навантаження на організм:

  • відмовтеся від частого використання фену і щипців;
  • використовуйте чисту воду для миття волосся і тіла – ідеально підійде фільтр-насадка для душу;
  • використовуйте домашні або органічні шампуні і бальзами;
  • застосовуйте домашні маски;
  • користуйтеся щітками з натуральних матеріалів і регулярно робіть масаж шкіри голови.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...