Вагітність при захворюваннях серцево-судинної системи

Вагітність при захворюваннях серцево-судинної системи

Чи показана вагітність при захворюваннях серцево-судинної системи?

Під час вагітності відбуваються зміни в серці і кровоносних судинах, які тільки додають навантаження на організм жінки і збільшують навантаження на серце:

Збільшення об’єму крові: під час першого триместру вагітності, об’єм крові збільшується від 40 – 50 % і залишається таким протягом всієї вагітності.

Збільшення навантаження на серце: кількість крові, перекачується в серці кожну хвилину, збільшується на 30-40 % у зв’язку із збільшенням об’єму крові.

Збільшення частоти серцевих скорочень: це нормально, під час вагітності частота скорочень збільшується на 10-15 ударів на хвилину.

Зниження артеріального тиску: у деяких жінок, артеріальний тиск може знизитися на 10 мм рт. ст. під час вагітності. Артеріальний тиск може знизитися під час вагітності через гормональні зміни і ще тому, що більше крові направлено на матку. При незначний змінах тиску ніякого лікування не потрібно і особливого дискомфорту це викликати не повинно. Лікуючий лікар буде контролювати твій кров’яний тиск під час візитів та інформувати, чи бути стурбованою змінами кров’яного тиску, чи ні.

Всі зміни є нормальними і правильними під час вагітності і гарантують, що твоя дитина отримає достатню кількість кисню і поживних речовин. Але в той же час, ці зміни можуть привести до появи неприємних симптомів, включаючи втому (почуття надмірної втоми ), задишку і запаморочення під час вагітності. Всі ці симптоми теж є природними, але якщо ти стурбована, будь ласка, проконсультуйся з лікарем. Однак, жінкам, що вже мають проблеми з серцем і судинами, доведеться прийняти спеціальні заходи обережності до і під час вагітності. Деякі серцево-судинні недуги можуть збільшити ризик розвитку ускладнень при вагітності. І на жаль, крім усього, деякі жінки можуть мати такі хвороби, які є протипоказанням до вагітності.

Якщо у жінки є нижче перераховані захворювання серця, перед тим як планувати вагітність – обов’язково проконсультуйся з кардіологом:

  • Гіпертонія.
  • Підвищений рівень холестерину.
  • Захворювання аорти, аритмія, шуми в серці, кардіоміопатія, серцева недостатність, синдром Марфана, ревматизм.
  • Транзиторні ішемічні атаки.
  • Якщо відбувся інсульт.
  • Ціаноз – синій відтінок тіла, який вказує, що тіло не отримує достатню кількість кисню.
  • Важкі звуження мітрального або аортального клапана аорти або шляхів відтоку, що визначається за допомогою ехокардіографії.

Навіть якщо ти не маєш поставленого діагнозу недуги серцево-судинної системи, але іноді відчуваєш дискомфорт або маєш деякі скарги на здоров’я цих органів – все одно проконсультуйся з лікарем і зроби необхідні аналізи.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...