Вагітність після аборту

Вагітність після абортуЯк би це жахливо не було, але з такою малоприємної операцією, як аборт, у своєму житті стикалися багато сучасних жінки. Проходить час і малюк, який раніше був не потрібен, стає дуже бажаним. Тепер жінка готова на все, лише б на світ з’явився довгоочікуваний малюк. Кожен раз, роблячи тест на вагітність після аборту жінки мріють побачити заповітні дві смужки … Але, на жаль, це трапляється не завжди.

Не секрет, що ймовірність вагітності після аборту значно знижується. Це пов’язано з тим, що подібні операції можуть спровокувати в організмі жінки дуже серйозні зміни. Жінка повинна вчасно вжити заходів для того, щоб вагітність після медикаментозного аборту (за допомогою таблеток) або традиційного хірургічного переривання пройшла успішно. Можливо, що, пройшовши лікування і повне медикаментозне обстеження, у неї повністю відновитися репродуктивна функція.

Але навіть, якщо вагітність настане, вона може протікати з такими ускладненнями:

• може виникнути загроза переривання вагітності;

неправильно може прикріпитися яйцеклітина;

• можлива затримка росту плоду;

• ймовірний розрив матки або резус-сенсибілізація.

Не поспішайте впадати у відчай! Всі ці ускладнення можна попередити або хоч трохи зменшити їх негативні наслідки. Для цього вам обов’язково треба повідомити своєму лiкарю про те, що у вас раніше були аборти. Тоді лікар обов’язково призначить спеціальні дослідження і ліки для профілактики можливих ускладнень.

Планування вагітності після аборту

У результаті штучного аборту травмується жіноче лоно, а значить – їй знадобиться якийсь час для відновлення. Фахівці стверджують, що не раніше, ніж через 6 місяців можна планувати вагітність після медичного аборту.

При плануванні вагітності після аборту необхідна консультація гінеколога, який може призначити спеціалізований курс лікування ендометрію. Також обов’язково треба здати всі аналізи на наявність інфекцій, що можуть зашкодити плоду. Не пізніше, ніж за місяць до планування вагітності, треба почати приймати фолієву кислоту.

Як забезпечити гармонійну і здорову вагітність після аборту?

Щоб вагітність завершилася довгоочікуваною появою на світ малюка, майбутня мама повинна дуже постаратися.

Треба своєчасно діагностувати статеві інфекції, які можуть погано вплинути на розвиток плоду (уреоплазма, токсоплазмоз, хламідіоз, мікоплазма і т.д.).

Необхідно приймати вітаміни, призначені для майбутніх мам.

Крім того, майбутні мами повинні вести розмірений, спокійний спосіб життя, добре харчуватися, гуляти на свіжому повітрі і виключити куріння, вживання алкоголю і не сильно захоплюватися міцним чаєм і кавою.

Щоб уникнути ускладнень при вагітності, слід мінімізувати контакт з хворими вірусними хворобами (вітрянка, грип, краснуха, кір та ін.).

На перших восьми тижнях вагітності не варто приймати ніяких медикаментозних препаратів без консультації лікаря, адже саме в цей період закладаються всі головні органи вашого малюка.

Після цієї статті напрошується тільки один висновок – уникайте абортів (особливо при першій вагітності), використовуйте протизаплідні засоби і тоді вам не доведеться проходити через всі муки цього неприємного і небезпечного процесу.

Джерело текст: http://stranadetstva.ru

Джерело фото: http://ladys-life.ru

Поділитися в...

Вас може зацікавити...