Вагітність – новий етап життя

072Тепер, коли ти взнала, що вагітна, почався абсолютно новий етап – сумісного існування двох рідних істот, одній з яких ще належить рости, а іншій – виношувати її.

Зараз у тебе чудовий час, тому насолоджуйся ним, адже тривога і сумніви сіють невдачі, а радість одаровує щастям. Не дарма з незапам’ятних часів вагітним жінкам пропонують проводити час в спогляданні прекрасного: це утихомирює майбутню маму, гармонізує її взаємодію з навколишнім світом, а заразом і призводить до того, що на світ у встановлений термін з’являється красень або красуня!

Ми усміхаємося – і малюку добре, ми плачемо – і йому сумно. Всі мами хочуть бачити свою дитину в повному здоров’ї і благополуччі значить, сама постарайся не хворіти і настроюйся на краще.

Насолоджуйся життям!

Попереду у тебе цілі 9 місяців безтурботного життя. Так-так, саме безтурботного! І хай тебе не лякають лікарі, які говорять, що треба побоюватися усіляких інфекцій і різних хвороб, щоб не нашкодити дитині. Все, що від тебе потрібно, – це бути обережною і не ходити туди, де можна напевно підхопити небезпечний вірус. Але ж цей захід обережності торкається будь-якої розсудливої людини, яка не бажає собі зла. Отже живи радісно і цікаво: відвідуй театри, музеї, бувай на виставках і концертах, зустрічайся з подругами, подорожуй, читай захоплюючі романи і веселі розповіді, купайся в теплому морі і катайся на лижах (поки терміни вагітності невеликі, хоча падати не варто). Своїм молодим завзяттям і оптимістичним відношенням до життя ти неодмінно заразиш дитину, якій народиться і виросте таким же везучим оптимістом, як і ти.

Вагітність не хвороба

Пам’ятай про те, що вагітність – це не хвороба, а особливий етап в житті жінки, коли вона відчуває по-особливому своє призначення бути матір’ю. Тому не сприймай всерйоз повчання лікарів, не бери в голову поради свекрухи з численними «не»: не нагинайся, не перетруджуйся, не танцюй, не співай, а тільки лежи і відпочивай. Та так від нудьги і захворіти можна! Не вір своїм досвідченим подружкам, у яких трапилися якісь ускладнення. Пам’ятай: у тебе все буде добре, тому що ти налаштувала себе на позитивний лад – без туги і тривоги.

Єдиний, до кого слід прислухатися, це твій лікар, якому ти дійсно довіряєш і якого давно знаєш. Але оскільки знайти такого лікаря не завжди вдається, роби зі всього сказаного свої висновки. Можеш звірити свої відчуття з календарем вагітності, а потім проконсультуватися у лікаря. Але, стежачи за своїм самопочуттям, не перетворюйся на підозрілу особу.

Хай спостереження принесуть тобі задоволення від свідомості того, що в розвивається нове життя, а не занепокоєння. Заведи власний щоденник і відзначай в ньому свої відчуття, рухи дитини і його реакцію на твої звернення до нього. Через роки ти разом з дитиною, що підросла, розбиратимеш ці записи, і вони покажуться вам цікавіше за будь-яку книгу.

Нове життя

Ми часто замислюємося про те, що не бережемо своє здоров’я. Замість того щоб зробити з ранку зарядку під приємну музику, порадувати себе фруктовим салатом, ми хапаємо поспішно бутерброд і летимо на роботу. А вечори просиджуємо біля телевізора, відсовуючи здоровий сон на потім, випиваючи декілька чашок міцної кави, забуваючи прогулятися на свіжому повітрі, почитати приємну книжку, поговорити по душах з близькими людьми. І кожного тижня твердимо, що з понеділка почнемо нове життя, але даємо слабину і відкладаємо все знову в довгий ящик. Мабуть, сьогодні не знайдеш людину, яка б не відчувала себе хоча б іноді в подібній ситуації. Ми дуже мало часу проводимо дійсно з користю для себе; дуже мало (в першу чергу, через скажений ритм життя) піклуємося про свої тіло і душу.

Можна сказати, що подарувавши тобі вагітність, доля виявила до тебе свою прихильність, надавши прекрасну можливість почати нове життя. Тепер ти вранці питимеш свіжовичавлений сік, з’їдати легкий салат і займатися гімнастикою. Ти перестанеш перенавантажувати себе роботою, станеш більше часу проводити на повітрі.

Звичайно, якщо ти всерйоз замислюєшся про здоров’я майбутньої дитини, подумай про те, що мало його народити – потрібно ще і виростити, і на ноги поставити.

Ти тепер відповідаєш не тільки за себе і чудово розумієш, що відтепер здоров’я необхідне тобі як ніколи. Полюби себе і поклопочися про себе. Ти готуєшся стать матір’ю, а це так чудово!

Ivona

Поділитися в...

Вас може зацікавити...