• Без категорії

Вагітність: не бійтеся нудоти

Вагітність: не бійтеся нудоти
Така часта проблема вагітних, як уранішня нудота, швидше корисна, чим шкідлива, затверджують канадські учені. При вивченні дітей, матері яких страждали від цієї проблеми, вони знайшли, що їх показники у ряді тестів були вищими, ніж у однолітків, матері яких не мали цієї проблеми. Дослідники припускають, що гормон, що відповідає за уранішню нудоту, позитивно впливає на розвиток мозку плоду.

Діти, матері яких страждали уранішньою нудотою вагітних, мають шанс мати вищі інтелектуальні здібності, ніж їх однолітки. Канадські учені знайшли, що у 121 дитини, матері яких страждали цим видом раннього гестоза, результати при проходженні IQ-тесту були вищими середніх. У них також виявилися вищі показники пам’яті і мовних навиків.

Якщо вагітні приймали препарат “Діклектін”, що призначається при уранішній нудоті, то це не зменшувало вказаного ефекту. Більш того, діти, матері яких приймали цей препарат, показали якнайкращі результати у ряді тестів.

В цілому, результати дослідження показують, що нудота і блювота під час вагітності не шкідливі і фактично покращують психічний розвиток дітей. Дослідники виказують припущення, що гормони, відповідальні за уранішню нудоту, позитивно впливають на розвиток головного мозку.

Нудота і блювота при вагітності – дуже часті стани. Оскільки вони є слідством певних гормональних змін, пов’язаних з розвитком плаценти, існує теорія, що вони свідчать про здорову вагітність. Дослідження показують, що у страждаючих від гестозу менше ризик мимовільного переривання вагітності, народження мертвого плоду і передчасних пологів.

Проте варто відзначити, що не завжди уранішня нудота така корисна. У ряді випадків вона здатна переходити в гипермезіс або надмірну блювоту вагітних – важкий стан, який може вести до великої втрати рідини, втрати ваги і порушення живлення.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...