Вагітність і взуття на підборах: носити або не носити

Вагітним бажано носити каблук в першому триместрі і то, не забуваючи дотримуватися якісь правила

Підбори геть! Хай живуть підбори! Так, ти вагітна. І жінка, в якої поки що немає ніяких видимих ознак цікавого положення, обережно погладжує живіт і радісно уявляє, яким він буде через декілька місяців. У голові рояться думки про правильне харчування, режим дня, гімнастику, про те, як би виключити все шкідливе і небезпечне для маляти. Але тут же приходять і сумні думки: нове плаття доведеться відкласти, модну косметику прибрати до кращих часів, забути про існування перукарні, а милі серцю туфлі на високому каблучку проміняти на кросівки. Але так не хочеться з красивої жінки перетворюватися в сіренький, непоказний колобок!

Вирішено: для початку з'ясуємо, що зі звичного жіночого арсеналу речей можна залишити, а що доведеться відкласти, щоб уникнути нанесення шкоди плоду.

Перегляд модного одягу для вагітних примусить тремтіти серце навіть завзятої модниці, а величезний вибір спеціальної косметики допоможе підтримати тіло в нелегкі часи. Залишається взуття.

Усілякі шпильки і чарочки міцно зайняли місце в житті кожної городянки. Багато жінок сьогодні взагалі не можуть носити взуття без каблука: необхідне відчуття впевненості в собі, корекція фігури або навіть офісний дрес-код виявляються важливішими за здоров'я ніг. Що ж робити подкаблучницям мимоволі: жертвувати чи ні взуттям на високих підборах?

Каблукова механіка
При ходьбі м'язи та сухожилля ніг працюють як ресори: розтягуючись, вони беруть на себе частину навантаження і запасають енергію для наступного кроку. Але якщо стопу підняти на високий каблук, ці ресори виявляються заблокованими, і стопа позбавляється природних можливостей. Навантаження на ноги зростає в кілька разів!
Взуваючи туфлі на високих підборах, жінка не замислюється над тим, яке положення займає її тіло. Непомітно змінюється точка опори, замість цілої стопи жінка спирається тільки на носок, а це знижує стійкість і послаблює зв'язки стопи і гомілковостопного суглобу. Змінюється навантаження на хребет: центр ваги зміщується вперед; намагаючись зберегти рівновагу, жінка відкидається назад, з'являється додатковий вигин у попереку, а це веде до викривлення хребта і можливого зміщення внутрішніх органів. Збільшується напруження м'язів ніг, тазу і поперекового відділу хребта. У результаті відбуваються певні неприємності – важкість у ногах, порушення кровообігу, як наслідок – варикозне розширення вен, розвиток плоскостопості.

Чим шкодить каблук майбутній мамі й маляті
Гормональні зміни, що відбуваються в організмі вагітної жінки, викликають розслаблення зв'язок, роблячи їх більш пухкими. Збільшується вага і наростає навантаження на м'язи і судини ніг, і, як наслідок, підвищується ризик розвитку плоскостопості і варикозного розширення вен. Тому каблук може спричинити серйозні неприємності:

Травми
Встаючи на високі підбори, вагітна жінка, перш за все, піддає себе ризику вивихів, падінь і зміщення хребців при різких рухах (адже зв'язки хребта зараз ослаблені!), З'являються набряки і болі в попереку, судоми в ногах.

Розтяжки і обвислий живіт
Оскільки центр ваги переміщено вперед, живіт ще більше випинається, тобто м'язи та шкіра розтягуються, і живіт провисає. У результаті – ненависні розтяжки і сильне ослаблення м'язів преса (горезвісний шкіряний фартух після пологів).

Неправильне положення плоду
Через зсув центру ваги дитина може прийняти неправильне положення – сідничне або поперечне, що загрожує кесаревим розтином.

Загроза викидня
Сильне напруження м'язів ніг, підвищення навантаження на хребет і тазостегнові суглоби можуть підвищити тонус м'язів матки, що загрожує викиднем.

Каблучні правила для вагітних
Так що ж, може, зовсім відмовитися від каблука і перейти на модні балетки? Але не варто впадати в крайнощі, і ось з якої причини: плоска підошва веде до сплощення і розширення стопи, а значить – до розвитку плоскостопості. Тому для збереження здоров'я і красивої форми ноги в період вагітності потрібно носити взуття з широким каблуком або стійкою танкеткою висотою 4-5 см.

Проте бувають моменти, коли ну дуже хочеться покрасуватися в туфельках на високому каблучку (особливо якщо це перший триместр і вагітність ще не видно). В цьому випадку дотримуйся деяких правил:

  • постарайся перебувати в такому взутті як можна менше часу (години дві-три);
  • придбай туфлі на підборах на піврозміру більше, і краще, якщо вони будуть з широким носком і застібкою (зав'язкою) навколо щиколотки;
  • після того, як ти знімеш взуття, влаштуй ніжкам невелику гімнастику: носочками ніг помалюй в повітрі букви – це допоможе відновити кровообіг, покатай серединою стопи пляшку, пальцями ніг збери розстелений на підлозі рушник, дрібні предмети. Ляж на диван, ноги поклади на піднесення: це сприятиме відтоку крові від ніг, зменшаться набряк і навантаження на вени;
  • зніме втому і поліпшить кровообіг контрастний душ для ніг.

Поділитися в...

Вас може зацікавити...